ma.AlcoruGuru.ru

Уво на крап

Уво од златна рипка подготвува речиси на ист начин како

уво седалото. Само тука е неопходно за отстранување на лушпи, или јадење е едноставно невозможно да се јаде.

Па, до увото на крап беше многу вкусни, свежо фатена риба потреба, и да бидат сигурни да се готви над оган.

Wuhu од златна рипка подготват следниве производи:

• Крап, средни (6-7 парчиња)

• Компири просек (Три парчиња)

• Моркови просек (Едно парче)• Кромид просек (1 ЕЕЗ.)

  Ловоров лист просечната големина (2 парчиња).

• chives ред (1 зрак)

Видео: Уво на крап. риба супа на крап• allspice (Петка грашок)

• Магдонос (Единечен зрак)

Видео: Како да се готви супа каракуда во Yakut начин

• Сол според вашиот сопствен вкус

• Црн пипер грашок (Десет грашок)

• Копра зелена (1 сноп).

  подготовка

Во чистата котел се става околу три литри вода (по можност од добро) и фрлање на мали коцки, исечени компири, моркови и кромид кригла. Чекајќи да се вари и Дод зачини: allspice, црн пипер, ловоров лист, сол.

Видео: уво на Крап

Неопходно е да се постојано следење на компири. Откако тоа е речиси подготвена, се стави во котел веќе се подготвени крап.

Рибите треба да се чистат на скали, rip, и ги отстрани сите утробата, а потоа исплакнете. Крап готви за околу пет минути, и веднаш Дод готви сецкани билки: копар, магдонос и chives.

Видео: Едноставен, но супер вкусна супа "Karasin на работ", Ние препорачуваме на сите!

Тогаш се уште се вари околу половина минута и да ги отстрани од топлина нашата казан. Неопходно е да се покрива со капак и се остава да отстои за 10 минути.

После тоа, увото на крап е подготвен! Можно и да се започне оброк, но не брза. По сите, без дом прочистен samogonchika тоа нема да работи. Ви посакувам Бон апетит и се разбира добар релаксирачки одмор!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Уво на оганУво на оган
Уво сомУво сом
Лосос супаЛосос супа
Уво на sterletУво на sterlet
Уво пастрмкаУво пастрмка
Уво на лососУво на лосос
Риба за супаРиба за супа
Сосови на пивоСосови на пиво
Уво штукаУво штука
Уво на пердеУво на перде
» » Уво на крап