ma.AlcoruGuru.ru

Уво на лосос

Уво на лосос

Уво на лосос

  Уво на лосос особено вкусна ако се подготвува во тенџере на оган.

Ова јадење не може да се спореди со супа од конзерва. Како што знаеме на риба има многу фосфор, која е неопходна за нашето тело.

Уво на лосос готви многу едноставен, но резултатот е мирисна и многу вкусна чинија. што се служи топла, но тоа е можно и во форма на ostuzhennoy.

                       Клучни состојки:

           филети од лосос (Фунта)

            кромид (Две парчиња)           растително масло

              моркови (Две парчиња)

              компири (4 парчиња)

          ловоров лист (Две парчиња)              бибер (Десет грашок)

              зеленило (Кромид парична казна, магдонос, копар).

Видео: уво на секоја црвена риба (лосос / лосос / другар) Господар класа од готвачот "супа". Број 5

                   подготовка

   Розова лосос се чисти од коските и се сече на мали парчиња. Чиста вода (по можност од добро) да се прелива Kazanok и запалени.

Излупете компири, кромид, моркови, се сече на коцки, моркови може да се рендан или кригла и се ставаат во казан.

Бибер, сол по вкус. Потоа растително масло пржени кромид и морков.

Пред лесно да се стави компири исечени лосос, ловоров лист, печен кромид и моркови.

Се вари пет минути, додадете сецкани билки, а сепак треба да се вари за една минута.

Видео: Риби сапун на главата и опашката на розова лосос

Дегустација, ако сакате да додадете некои зачин, Дод, ако не, а потоа отстранете од топлина.

На готовиот супа од лосос потребно е да се покрие и да застане за десет минути.

Сите варен уво е подготвена, можете да се прелива во широк кругови.

Не заборавајте за домашни пијалоци, бидејќи таму ќе биде толку вкусни. Бон appetit!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Уво на оганУво на оган
Уво сомУво сом
Лосос супаЛосос супа
Уво на sterletУво на sterlet
Уво пастрмкаУво пастрмка
Ручек во стилот на скара. За време на викендот ќе биде зафатенРучек во стилот на скара. За време на викендот ќе биде зафатен
Рецепт салата на солени лососРецепт салата на солени лосос
Лосос во тестоЛосос во тесто
Уво седалотоУво седалото
Уво на крапУво на крап
» » Уво на лосос