ma.AlcoruGuru.ru

Чистење светлина млеко

Чистење светлина млеко

Видео: Чистење на пијалак млеко

"Алкохол", често се нарекува пијалак меѓу луѓето. Толку приврзан прекар светлина доби висока содржина на фузелово масла. За да се избегне труење, постојат многу популарни начини да се насочите на пијалок, како и готов пијалак има не многу пријатен вкус и луто мирис.Повеќето прилежен bootleggers обично го користат вториот дестилација, и оние кои не имаат време, се прибегнување кон сите расположливи средства. Чистење млеко - најлесниот и најпопуларниот метод на чистење на финалниот производ.

Млекото е "работат" на основа - млеко честички привлечат загадувачи и талог. Но, ние немаме лекција на физиката, па се расфрла само краток настава.

Видео: Moonshine ЧИСТЕЊЕ млекоМлекото треба да се преземат врз основа - на 1 литар пијалак 100 грама млеко. Може да биде свеж, тоа може да се сушат. Сигурни истури или посеан млеко во стаклен сад со пијалак и да чекаат најмалку еден ден.

Резултатот е транспарентен, како солза течност со бел талог на дното на садот. Сега можете да се прелива на пијалак во друг сад. Така, на талог веќе не ни се потребни, тоа profiltruem низ неколку слоеви на дебела ткаенина. Патем, двојно филтрација на јаглен ќе го направи вашиот дом пијалак дури и повеќе чисто. Едноставно кажано слоја на јаглерод ткаенина - активира или дрво.

За да се подобри инвентивни bootleggers вкус и мирис се користи практично сите - од лимон лушпите на ливчиња од роза. Патем, во последните многу добро го неутрализира непријатниот мирис на вотка и го пијат не толку одвратно.

Користење на црвени рози, имајте на ум дека "напивка" се здобијат со застрашувачки виолетова. За еден необичен поглед на пијат доволно само да фрли неколку ливчиња во шише. И ако сакате вашиот производ како коњак, кората даб боја на пијалак во соодветна боја.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Како да го исчистите светлина (вотка) млекоКако да го исчистите светлина (вотка) млеко
Чистење светлина вотка и млекоЧистење светлина вотка и млеко
Како да се направи домашно производство помек: чистење млекоКако да се направи домашно производство помек: чистење млеко
Чистење светлинаЧистење светлина
Чистење светлина белка од јајцеЧистење светлина белка од јајце
Како да се исчисти пијалак млекоКако да се исчисти пијалак млеко
Чистење светлина замрзнувањеЧистење светлина замрзнување
Методи за прочистување на вотка млекоМетоди за прочистување на вотка млеко
Чистење светлина млеко е познат уште од античките времињаЧистење светлина млеко е познат уште од античките времиња
Чистење светлина сода бикарбона. Предности и штетиЧистење светлина сода бикарбона. Предности и штети
» » Чистење светлина млеко