ma.AlcoruGuru.ru

Чистење светлина белка од јајце

Видео: Чистење на пијалак белка од јајце

Чистење светлина белка од јајце

Чистење светлина белка од јајце

Видео: Како да се исчисти пијалак белка од јајце

Прочистување пијалак белка од јајце е во последната фаза на прочистување на вотка од фузелово масла и разни нечистотии.

Пред овој процес, прво мора да ги користи сите расположливи методи за чистење.

Целата суштина на јајце протеин во очистувањето на вотка, која почнува на протеини, кога се комбинираат со алкохол за да се сопрат.

А во исто време се врзува фузелово масло, и сето она што е предизвикана. Сè што е едноставен и природен.

                                                 За чистење на пијалак белка од јајце

• Подготовка на белка од јајце. Само сакам да се напомене дека јајцето мора да биде свежо и на домашната кокошка, не продавница.

Инаку расипе производот. И така на јајце нежно се скрши и да се подели на жолчка од протеини. Повторно се што треба да се направи внимателно, така што нема да се пробие на жолчка, протеини мора да биде чиста.• тврдина светлина. Кога ова чистење пијалак мора да има тврдина во најмалку 50%. На пониски тврдина протеини нема да навивам, и соодветно на процесот на чистење нема да биде толку ефективна.

• На пропорции за чистење. Многу советува поинаку. Нудам што јас се направи, а сепак јас се уште се на ред.

И така во шише три-литарски prepurified пијалак еден прелива подготвени белка од јајце. Но, може да се користат две или три протеини. Тоа не може да боли.

• процесот на чистење. Кога протеини се става во пијалак, а потоа почнува да дисторзии и се свитка врвот надолу. Се апсорбира фузелово масло.

• Време за чистење. Шише на светлина и протеини треба цврсто покривање и се стави некаде во шкафче (темно место).

Три дена подоцна да се види. Протеините се населил на дното и врвот пијалак е јасно и транспарентно. Ако не, тоа е потребно да се стави уште еден ден или два.

Видео: Чистење светлина млеко Дел 1

• Во завршна фаза. Ова е важно. Значи пијалак треба внимателно да се прелива во чиста шише. Тоа е подобро да се користи поливинил црево храна.

Не заборавајте да се стави во филтер инка (памук, завои). После тоа, ќе треба да го вградите на свежо печен леб од 'ржан леб и го стави во нашиот шише на светлина. Нека застане за три дена. Потоа повторно се обидуваат во чиста шише.

Па, сега сите наши напори заврши. Чистење светлина белка од јајце е завршена.

Како резултат на сите овие чекори, ќе добие чиста и над сите природни производ, ослободен од сите нечистотии и фузелово масла. Ви посакувам успех!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Ефикасно чистење на светлина: 8 најдобрите начиниЕфикасно чистење на светлина: 8 најдобрите начини
Слоевит коктелиСлоевит коктели
Ефикасно чистење на светлина протеинЕфикасно чистење на светлина протеин
"Џин NAT" - заживување киселина"Џин NAT" - заживување киселина
Утрото поУтрото по
Ако сакате да бидат убавиАко сакате да бидат убави
Како да се исчисти пијалак белка од јајцеКако да се исчисти пијалак белка од јајце
Чистење светлина јајце бело пилешко јајцаЧистење светлина јајце бело пилешко јајца
Палачинки со шлаг крем и оревиПалачинки со шлаг крем и ореви
Чистење на леб пијалакЧистење на леб пијалак
» » Чистење светлина белка од јајце