ma.AlcoruGuru.ru

Во живо квасец

   

Видео: квасец жив 15 24

во живо квасец

во живо квасец

  Во живо квасец главно се состојат од протеини, а се богати со витамини од групата Б, минерали, органски железо.

Тие се намали нивото на холестерол (со лецитин), да се спречи гихт, и ублажување на болката во различни невритис.                Постојат многу различни извори на квасец.

  • Бруер е квасец. Тие се добиени од хоп - спореден производ на производство на пиво. Нивната основна структура - протеини (60%), највредни природни извори. Содржи многу витамини, есенцијални масни киселини (линоленска, олеинска, пајажинест), минерали (железо, магнезиум, манган и др.) Бруер е квасец може да се одржува за до осум дена.

    • Серумски. Таа, исто така се однесува на нус-производ во преработка на млеко и сирење. Овие живи квасец припаѓаат на појак тип на квасец.  • Течен квасец. Тие се различни дома почеток совршено се користи како печење, и за други намени (традиционална медицина).

               Користејќи течен пивски квасец може да се третира: 

Видео: Шпанија. Шпански живо квасец за печење

    • заболувања на кожата.  Акни, мозолчиња.

  • фурункулоза. Кога лојните жлезди акутно воспалените и suppurating фоликулите на косата

    • B-витамин недостатоци. Ова е кога телото многу малку витамини "Б". на
      последица на што, влошена болест: егзема, чешање, анемија, депресија, мигрена и
      другите.

    • полинеуритис. Пивски квасец се користи како помошно средство. тие имаат позитивен  Тоа влијае на централниот нервен систем.

    • Дијабетес.

Бруер е квасец жив исто така се користи за синтеза на нормални крвни клетки, природни кортикостероиди и холестерол. Сето ова е потребно да се нормализира емоционални и физички стрес.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Квас без квасецКвас без квасец
Цедено квасецЦедено квасец
Предвремен светлинаПредвремен светлина
Вино од житаркиВино од житарки
Брзо дејство квасецБрзо дејство квасец
Што е подобро за пијалак квасец?Што е подобро за пијалак квасец?
Штети и придобивките од користењето на пивски квасецШтети и придобивките од користењето на пивски квасец
Вино квасецВино квасец
Што е подобро за пијалак квасец?Што е подобро за пијалак квасец?
Она што е корисно пијалак?Она што е корисно пијалак?
» » Во живо квасец