ma.AlcoruGuru.ru

Пијалоци за новата година

Пијалаци на новогодишната ноќ

Пијалаци на новогодишната ноќ

Пијалоци на Нова Година, како по правило, ние се обидуваме да се готви на повеќето невообичаени, а во исто време, тие треба да бидат многу вкусна, и да се потсетиме на целата Нова Година.

Но, ние не треба да заборавиме на нашите kiddies кои се особено напред на оваа забава и весела Нова Година празник.

Јасно е дека тие алкохол никој да им даде не се случува да. Затоа, тие треба да се подготви посебна вкусни пијалоци за Нова Година.

И така, во прилог на вообичаените Шампањ, да се украсуваат маса за одмор може да се готви различни коктели (алкохолни и мека), Тупаници и сокови.

За да пребарувате за долго време, јас ќе ве запознаам со најпопуларните пијалаци за Нова Година.

                       Удри со шампањ

Видео: Готвење Mojito! Вкусен пијалок за Нова Година! Видео за деца)

                состојки:

Портокал сладолед шербет (0,5 литри)

сок од портокал (Еден литар)

лимонада (Еден литар)

Видео: пијалок на НОВА ГОДИНА (зачинета Млеко чај, ѓумбир чај & какао бел слез) || #ulielieDIY

шампањ (Едно шише од 750 ml)

                    подготовка

Можете да ги користите голема вазна или други сад. Пред подготовка сите пијалоци се излади. Потоа го ставаат на сладолед во центарот на садот. Тогаш ќе треба да се прелива со цел: сок од портокал, лимонада и шампањ. Нежно се меша додека не се добие пена. Веднаш влегоа во стакло.

                  "Театарот во крило" - Коктел

          состојки:

шампањ (150 милилитри)

Горчлив "Angostura"  (50 милилитри)

шеќер (Едно парче)

                  подготовка

чаша шампањ е ставен на парче шеќер, истурете шампион и се прелива шампањ. Не се промешува, пијалок е подготвена.

Видео: Нова Година DIY / Нова Година. Затоплување WINTER ПИЈАЛОЦИ                                      "MIMOSA"

           состојки:

шампањ ладно (3/4 чаша)

сок од портокал (1/4 чаша)

             подготовка

Во една чаша шампањ се прелива на тоа - сок од портокал, се меша и се пие за вашето здравје!

                                   Шампањ со ѓумбир

                  состојки:

шампањ (125 милилитри)

вотка (Две лажици)

кисела ѓумбир (Три парчиња)  коцки мраз

                 подготовка

Во шејкер стави ѓумбир, каша за вкус, да додадете водка и коцки мраз. Сите размахване во шејкер. Тогаш ќе треба да се напрегаат во една чаша и дотурете шампањ на врвот. Пијалокот е подготвен!

                  GRAND МАРГАРИТА

                Подготовка:

ликер од портокал "Quantro" (300 милилитри)

  Сок од свежа вар (300 милилитри)

вода (600 милилитри)

вар (Едно парче)

Видео: Безалкохолни пијалаци за новата 2015 година рецепти со фотографии

Текила бела (сребрена) - (300 милилитри)

сол

коцки мраз

                 подготовка

Ова бара голем бокал, кои добро се меша алкохол, вода, сок и текила. Следно, се подготви очила. Да го направите ова, се фаќа на рабовите со вар и сол да се натопи во. Тогаш, стави очилата на коцки мраз и се прелива подготвени помеша течност. Парче лимон красат нашите стакло.

                             БЕБЕ CHAMPAGNE

                состојки:

ладна лимонада (Еден литар)

сок од ананас (350 милилитри)

  сок од грозје (0,5 литри)

            подготовка

Сите состојки се добро се меша, се прелива во чаши.

                              кафе коктели

              состојки:

чоколаден сируп (Една лажица)

млеко (100 милилитри)

кондензирано млеко (75 грама)

Водата е топла (100 милилитри)

Инстант кафе гранули кои имаат потреба (Две лажички)

коцки мраз (Еден вид на)

           подготовка

Прво што треба да се меша во сад на инстант кафе со вода. Потоа оваа смеса и сите други состојки се добро се меша во блендер додека не се изедначи. Истурете во чаши, подготвени да пијат.

Се разбира, може да се покаже и вашата фантазија и тоа ќе биде одлично. По сите пијалоци на новогодишната ноќ, ќе се подготви себе си, сега ќе им даде радосен и празнично расположение!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Што да се подготват за нова година?Што да се подготват за нова година?
Дека во Русија сакаат да пијат на Нова Година корпоративни партии?Дека во Русија сакаат да пијат на Нова Година корпоративни партии?
Во новата година без шампањ?Во новата година без шампањ?
Сега Водка ТМ "руската шума" во новата година - 1 литар !!!Сега Водка ТМ "руската шума" во новата година - 1 литар !!!
Во Русија, на Нова Година невиден пораст на цените на ...Во Русија, на Нова Година невиден пораст на цените на ...
Decoupage шише шампањ во новата годинаDecoupage шише шампањ во новата година
Тост Нова ГодинаТост Нова Година
Во 2010 година АД "Sarapul дестилерија" ...Во 2010 година АД "Sarapul дестилерија" ...
Здравица за новата 2016 годинаЗдравица за новата 2016 година
Божиќ план во Чешка - 2 часа.Божиќ план во Чешка - 2 часа.
» » Пијалоци за новата година