ma.AlcoruGuru.ru

Разредена со други пијалаци мартини

од разредена со мартини

Мартини вермут предност што тие може да се пие или во чиста форма или во комбинација со други алкохолни и безалкохолни пијалоци. Ние само треба да знаеш што правото мартини разреди да се намали силата и сладост. Ние ќе ги провери овие пијалоци.

Минерална вода. Додади добро ладни минерална вода може да биде во било каков вид на мартини, на пример, "Бјанко" или "Русија". На оптимална сооднос - 1: 3 (еден дел вода до три делови Мартини). Во исто вкус и арома речиси и да нема промени, но ја загуби прекумерна сладост и сила се намалува.

Сок. А комбинацијата на мартини со сок има посебен материјал. Сега само да ве потсетам дека тоа е подобро да се користи кисело сок. На пример, цитрус, цреша или гранат свежи. Bianco е најдобро да се меша со портокал и сок од лимон, црвени сорти (Росо, Роза Розато) - со цреша и калинка. Процентуалната застапеност зависи од вашите желби. Класична варијанта - Мартини разредува сок во сооднос од една до една или се става во чаша сок само два дела.Џин и самовила. Многу луѓе сакаат да се меша со мартини со џин или самовила. На пропорции се како што следува: две од Мартини и еден џин (фигура). може да додадете уште малку мраз и парче лимон. А освежувачки коктел со убав кисел вкус.Чај. Малкумина се обиделе да се разредува со мартини чај, но залудно. Ако се земе висок квалитет на листовите на црни сорти, добиени оригиналниот газиран пијалок со одличен вкус.

За да се направи тоа во една чаша додадете две мартини и еден дел ладна силен црн чај infuser. Тоа им помага на зајакнување на вкусот на една лажичка сок од лимон, но тоа не е задолжително. Следно, на кама кама маслинесто зелена и тоа беше поттикнато коктел. Освежувачки ефект на пијалок добиен е пријатно изненадување.

Водка. Оваа комбинација стана популарен благодарение на Џејмс Бонд, што му се допаѓа да се меша со вотка мартини на забави. За рецептот и да се подготви овој коктел можете да прочитате одделно. Тоа ќе им се допадне на фановите на силен алкохол, како и во класичната верзија на вотка е многу повеќе од мартини.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Мартини ракијаМартини ракија
Употреба на културата и коктели со Мартини RosatoУпотреба на културата и коктели со Мартини Rosato
Избор закуски мартиниИзбор закуски мартини
Кој сок е подобро да се пијат мартиниКој сок е подобро да се пијат мартини
Како и со што да пијат мартини BiancoКако и со што да пијат мартини Bianco
Десет од најдобрите рецепти за коктели мартиниДесет од најдобрите рецепти за коктели мартини
Коктели Мартини Бјанко домаКоктели Мартини Бјанко дома
Мартини прави аналогија со свои рацеМартини прави аналогија со свои раце
На разредена мартиниНа разредена мартини
Култура пиење Мартини БјанкоКултура пиење Мартини Бјанко
» » Разредена со други пијалаци мартини