ma.AlcoruGuru.ru

Првата авенија

Коктел Состојки:

  • сода-вода 0.75 делови
  • Cointreau ликер 0.5 делови
  • ликер Campari 1 лажиче
  • шери 1.5 делови

"Авенија" - серија на коктели врз основа на шери.

состојки:

Кршен мраз.
1½- на шери.
½- дел Cointreau.
¾- бикарбона.
1 лажичка Кампари.

подготовка

Метод: Изградете
Стакло: Традиционални

Во една чаша полна две третини со кршен мраз, додадете шери, Cointreau, Кампари и сода.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Виолетова кактусВиолетова кактус
Бакарди резервоаротБакарди резервоарот
Плодовите на пустинатаПлодовите на пустината
Бесрамно девојкаБесрамно девојка
СантијагоСантијаго
Ден и ноќДен и ноќ
Билни здолништеБилни здолниште
КримскатаКримската
РегатаРегата
Виски skvitВиски skvit
» » Првата авенија