ma.AlcoruGuru.ru

Хармонија на вина и јадења

Видео: Реал храна ресторан, СТЦ Москва

Хармонија на вина и јадења

Видео: Лин-Мануел Миранда јадења "Моана, '' Хамилтон", а можеби и се приклучи EGOT клуб со Оскар победа

Основното правило - се обиде да се замисли победник и вино и храна, избегнување на фактот дека тие се мешаат едни со други. Гама вина секогаш треба да одат од полесно да се потешко: суво вино пред sladkogo- бели суви пред црвено- црвено вино пред бели ликер, младото вино пред стариот.Вино, и вода - со јадења зачинета со оцет, портокали, производи кои содржат чоколадо.

Наука "комбинација" на вина и јадења дефинитивно не е лесно, но тоа е достапно на секого. Служат: shashlik и масни месо - бела или црвена екстрактивни vina- бело трпезно вино - риба јадења, syru- Мадеира, пристаниште, шери - за прв blyudam- црвено вино на маса - на второто месо blyudam- semisweet вина - за зеленчук јадења, кокошки и мали dichi- Мускат, струја, Кагор вина - слатка blyudam- на овошје, кафе, сладок десерт - природен сладок, мека и ликер вина. Шампањ може да ја придружува целиот оброк.

Видео: Дакота Џонсон јадења на '50 нијанси потемна "Служат вино со прв курсеви во целина не е прифатена, но мора да се нудат:

Шери и Мадеира - за месо и пилешко супа, сите првите јадења може да се сервира аперитиви. Ако оброк се состои од еден сад (на пример, говедско месо), на маса се храни само со црвено вино. Природата на вино консумира зависи од годишното време. Така, на лето мора можност користете трпезни вина светлина, зима - силна црвена, аперитиви (Мадеира, шери, вермут, итн ...).

Видео: Петтиот Хармонија - достоен за тоа ft. Кид Ink

Во случај на пенливо вино и газирани пијалаци е вечера со нив се вклопуваат добро благи сирење, овошје, ореви, чоколадо, сладолед, слатки.

"Вината се создадени за вечера се служи на нив и на тркалата, како печат на овој скапоцен камен."

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Избор на вина на јадењаИзбор на вина на јадења
Научете како да снек вино правилноНаучете како да снек вино правилно
Избор на пијалоци на јадењаИзбор на пијалоци на јадења
Општи правила кога готвење со виноОпшти правила кога готвење со вино
Комбинација на вино и хранаКомбинација на вино и храна
Снек на вино, или за нијанси на избор на јадењаСнек на вино, или за нијанси на избор на јадења
Вино и храна: комбинација.Вино и храна: комбинација.
Што јадења се служи на црвено и бело виноШто јадења се служи на црвено и бело вино
Што пијалаци да било садШто пијалаци да било сад
Вино и храна: комбинација. - 2 ч.Вино и храна: комбинација. - 2 ч.
» » Хармонија на вина и јадења