ma.AlcoruGuru.ru

Рецепт imbirevki

За да се подготви ликер потреба ѓумбир:
Ѓумбир ликер - на imbirevki рецепт

  • Ѓумбирот (свежи) - 50 g
  • Водка - 0,5 l
  • Шеќер - 100 гр
  • кората од лимон
  • Навртки (јадро) - 6
  • Ванилин шеќер - 1 лажиче ..
  • На вода - 50 ml

Рецепт imbirevki:

Ѓумбир излупени, се сече на мали парчиња. Поставување во тегла ѓумбир, ореви, кора од лимон, сируп (шеќер + вода), ванилин шеќер и се прелива вотка.

Оставете го да отстои 2 недели. Потоа се филтрира и се може да се пие.

Види. Исто така, ги зачувате аналогните Алкохол кралот Ѓумбирот ( «кралското ѓумбир").

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Рецепти минерални инфузии од ѓумбир воткаРецепти минерални инфузии од ѓумбир вотка
Бакарди резервоаротБакарди резервоарот
Корисни тинктура од ѓумбир во светлинаКорисни тинктура од ѓумбир во светлина
Рибизла ratafiiРибизла ratafii
Како да се готви ѓумбир-лимон чајКако да се готви ѓумбир-лимон чај
Ѓумбир воткаЃумбир вотка
ВермонтВермонт
Рецепт за домашна ѓумбир пивоРецепт за домашна ѓумбир пиво
Sbiten со ѓумбирSbiten со ѓумбир
Рецепти ѓумбир тинктура на вотка со пропорцииРецепти ѓумбир тинктура на вотка со пропорции