ma.AlcoruGuru.ru

Како да се готви ѓумбир-лимон чај

Замор, стрес и непријатност во текот на телото ... Многу луѓе се запознаени со овие симптоми, по напорниот досаден ден на работа, а сепак тоа е ладно надвор. Тоа станува ладна и душа. Јас сум заштеда на затоплување зачинета ѓумбир-лимон чај. И ми рече да, овој рецепт е мојот добар пријател. Откако вкуси, не сум подготвен да се откаже.

Овој чај препорачувам секој кој не е контраиндикација за употреба на ѓумбир корен. Ако не сте сигурни во ова повлекување не се препорачува да се пие ѓумбир за оние кои имаат алергија на тоа, црниот дроб и срцето. Многу експерти не го препорачувам за време на бременоста, но неколку голтки од ѓумбир пијалаци спаси гадење.

Потребни состојки:

  • 1 ѓумбир;
  • 1 лимон;
  • врела вода;
  • ако сакате, една мала лажица мед.

Измијте состојки и со ладна вода.Бришење на ѓумбир корен на груб ренде.

3

Постојат, исто така, се фаќа лимон.

Видео: Ѓумбирот чај | БОМБА НА ЛАДНО И ЗА губење на тежината | Како да се подготват ѓумбир чај (рецепт)?Па сите возбуда.

ѓумбир Чајникот стави лажица и лимонска смеса.

Видео: Како да се направи чај ѓумбир?

Наполнете топла вода и им даде на пијалак за околу 20 минути.

Видео: Ѓумбирот чај за слабеење. РЕЦЕПТИ ѓумбир чај за слабеење

Остатокот беше ставен во тегла и се стави во фрижидер. Ѓумбир и лимонска мешавина може да се додаде едно лажиче и лист чај, дали црна или зелена боја. Го даде само пикантност чај.

Од чајник во чаша, истурете малку тинктура разредена со вода по вкус и по можност без шеќер и пијалок. Можете да додадете една лажица мед, тоа ќе им даде малку сладост.

Служи чај со колачиња со цимет и да заборавите за се '. Замор, стрес и непријатност веќе нема да ве вознемируваат.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Алкохолни и безалкохолни домашна ѓумбир пивоАлкохолни и безалкохолни домашна ѓумбир пиво
Грејпфрут лимонада во бокалГрејпфрут лимонада во бокал
И сте се обиделе чај со ѓумбир?И сте се обиделе чај со ѓумбир?
Како да се готви вотка ѓумбир домаКако да се готви вотка ѓумбир дома
Бакарди резервоаротБакарди резервоарот
Како ѓумбир помага мамурлак?Како ѓумбир помага мамурлак?
Ѓумбирот чај: како да пијалак исцелување пијалокЃумбирот чај: како да пијалак исцелување пијалок
Корисни тинктура од ѓумбир во светлинаКорисни тинктура од ѓумбир во светлина
Ѓумбир воткаЃумбир вотка
Рецепт за домашна ѓумбир пивоРецепт за домашна ѓумбир пиво
» » Како да се готви ѓумбир-лимон чај