ma.AlcoruGuru.ru

Грејпфрут компот во тегла

Коктел Состојки:

  • вода 2L
  • грејпфрут 700 гр
  • нане 10 гр
  • шеќерна трска 150 ° C
  • мраз 300 гр

Видео: вкусни цреша-јаболко компот во multivarka како да се готви компот # вкусни компот

Во јужните земји компоти за многу години е удобен и популарна форма на зачувување овошје. Во XVIII век пијалокот се појави во Русија во времето на Советскиот Сојуз стана вистински хит на вечера. Особено, приготвува на температура од сушени и свежо овошје, сок, па дури и вкусен десерт.

Видео: Како брзо да се готви компот од јаболка или од било yagod.Domashny и вкусен компот

состојки:Вода без гас 2L
Грејпфрут 700 g
10 грама Пеперминт
Шеќерна трска 150 g
Коцките 300 g

Видео: сок од јаболко на зимски рецепт од Pokashevarim (број 296)Потребни работи:

стомна
highball
тава
коктел лажица
канали

Подготовка:

Една тегла е доволно за околу 4 highball. Стави во тава трска шеќер 6 лажици. лажици и се прелива вода без гас 2L. Мешање, донесе до вриење. Стави во вода намалување на парчиња грејпфрут 1,5 и 3 нане sprigs.
Вари уште 10-15 минути и нека се излади. Пополнете тегла коцки мраз 2/3. Пресвртна точка во млака неговата компот. Украсете парчиња на грејпфрут и нане sprig

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Грејпфрут лимонада во бокалГрејпфрут лимонада во бокал
Вино компотВино компот
Подготовка на вкусни и здрави пијалаци од бобинки irgiПодготовка на вкусни и здрави пијалаци од бобинки irgi
Брага компотБрага компот
Мандарина сок, коктели од него и вкусни пијалоци од мандарина парчињаМандарина сок, коктели од него и вкусни пијалоци од мандарина парчиња
Пијалоци од сушено овошјеПијалоци од сушено овошје
Компот од грозјеКомпот од грозје
Десерт пијалаци. Како да се подготви овошје компот?Десерт пијалаци. Како да се подготви овошје компот?
Најдобрите рецепти за домашна јагода виноНајдобрите рецепти за домашна јагода вино
Караница и желе рецепт од негоКараница и желе рецепт од него
» » Грејпфрут компот во тегла