ma.AlcoruGuru.ru

Sbiten ела

Видео: Sbiten ела. производи IPK "Abis"

Sbiten ела

Sbiten ела

    Sbiten ела станува многу популарен пијалак со цел да се задржи нивното здравје од разни заболувања.

Sbiten ела, како иsbiten со ѓумбир пијат топла, особено за време на студената сезона.

Ова е одличен начин да се добие добар загрее. Овој пијалок дава празнична радост и живост.

Постојат рецепти, кои вклучуваат алкохолни пијалаци, но не сите од овие може да се конзумира.

Видео: Sbiten ела - медовина со екстракт од сибирски ела и priyanostey

Затоа, подолу е рецепт се сведе ела без алкохол.

                                               Корисни својства на бор sbitnyaзголемување на имунитетот. Од витамин збогатен пијат многу, тоа е многу корисно, особено за спречување на настинки.

премногу работа. Одлично промовира обновување на силите во физичкиот и нервен исцрпеност.

Видео: Sbiten ела - концентрира мека медовина

анти-воспалителни својства. Кога се користи дезинфицира усната шуплина, се справат со воспалителни процеси на горниот респираторен тракт.

дигестивниот тракт. Како дел од жалфија, а потоа пијат елиминира проблемите во гастро-интестиналниот тракт.месечниот циклус. Кај жените, нормален месечен циклус. Мажите - предупредување од простатитис.

А сега гледам популарен рецепт се сведе ела.

                          состојки:

мудрец (Две од чл. Лажици)

мед (150 ° C)

каранфил (Три парчиња)

цимет (Половина лажичка)

вода (Еден литар)

ела (50g)

              подготовка

Видео: Sbiten ела. Народни лекови за перформанси и издржливост

Прво, осигурајте се лушпа од цимет, жалфија, ела (млади гранчиња). Тогаш супа треба да се инсистира на половина час.

Вирус, додадете каранфилче и морско оревче може повторно да се стави на мал пожар. Врие 20 минути. Кога ќе се олади додадете малку мед, измешајте и процедете во кригла. Пијте топло.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Кои пијалоци се корисни во ладно време?Кои пијалоци се корисни во ладно време?
Готвење рецепти донесе до вас и целото семејствоГотвење рецепти донесе до вас и целото семејство
Топла алкохолни пијалоци со виски, ракија, воткаТопла алкохолни пијалоци со виски, ракија, вотка
Медовина: штетата и корист. Корисни својства и составот на медовинаМедовина: штетата и корист. Корисни својства и составот на медовина
Како за производство на медовина дома со свои рацеКако за производство на медовина дома со свои раце
Како да се готви sbitenКако да се готви sbiten
Како да се готви sbitenКако да се готви sbiten
Sbiten - затоплување пијалок СловенитеSbiten - затоплување пијалок Словените
Пијалак на домашно виноПијалак на домашно вино
Медовина употребаМедовина употреба