ma.AlcoruGuru.ru

Шпански мува

Коктел Состојки:

  • текила дел 1/2
  • шери дел 1/2
  • кршен мраз

Коктел со прекрасна арома на бадем.

состојки:

кршен мраз
1½- дел текила
½- дел шери

Подготовка:

Метод: Изградете
Стакло: Традиционални

Традиционални стакло исполнет со искршен мраз за две третини, додадете текила и шери. Послужете со стап за мешање.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
РидлиРидли
Виолетова кактусВиолетова кактус
Бакарди резервоаротБакарди резервоарот
Плодовите на пустинатаПлодовите на пустината
ИзгрејсонцеИзгрејсонце
СантијагоСантијаго
Билни здолништеБилни здолниште
ПодморницаПодморница
El DoradoEl Dorado
ТорнадоТорнадо
» » Шпански мува