ma.AlcoruGuru.ru

Преглед светлина змеј

Светлина змеј ми дојде од delo-vkusa.net продавница.Пакување многу задоволен, иако тоа не е директно поврзана со производство на светлина, но неговата брилијантност и дизајн овозможува Gorynycha како подарок, тие велат - за тоа ќе му даде можност да се направи пијалок, при што тој сака најмногу.

Преглед светлина змеј


пакување кутија има рачка и лесен за носење, тоа е можно да се складираат и светлина во текот на времето на застој помеѓу серии на светлина.

Преглед светлина змеј


Кутијата Gorynych складира мека полиуретанска пена со обвивка која го спречува гребење на висок сјај површини приготвува на температура апарат.

Преглед светлина змеј


Светлина Gorynych изработени од нерѓосувачки челик, најголемиот дел на резервоарот.

Преглед светлина змеј


На дното на резервоарот е направен од храна AISI430 нерѓосувачки челик и тоа им овозможува да се користи било Gorynych плоча - како во гас или електрична режач, и печка на индукција. Треба да се додаде и дека станот дното на резервоарот, која не е често се гледа на сварено апарат од метал, за рамност се постигнува со посебни технологијата на производство.

Друга погодност е на рачката - тие остануваат кул дури и кога се работи сварено апарати во режим на дестилација кога резервоарот е загреана на 100 степени.

Преглед светлина змеј


Gorynycha функција - широк врат на резервоарот, тоа е погодно да се пополни во Брага пред да почнете да се бркаат светлина.Уредот е опремен со bimetal термометар кој многу голема мера го олеснува подготовката на пијалак, бидејќи, како што е познато, првиот дел (пијалак главата) почнува да се застане на температура од 60 степени, и етил алкохол - на 78 степени.

Во пракса - се што излезе на температура под 78 степени - е во кршење или палење на мангал и пијалак добиен на температура од 78-83 степени целзиусови.

Преглед светлина змеј


Сам по себе е термоспој се наоѓа во горниот дел на резервоарот и да го мери температурата на пареата, а не течност, што им овозможува попрецизна контрола ограда пијалак.

Преглед светлина змеј


Капакот е опремен со навој брадавица и на конусот во внатрешноста на капа има гумена заптивка и цврсто се допира, за време на производството на вотка, на вратот на резервоарот.Moonshine Gorynych пареа барабанот е опремен како стандард.

Преглед светлина змеј


Пареа барабан (dephlegmator) - важен елемент во производството на вотка, во него остануваат фузелово масла и подобрување на вкусот на вотка. Пареа барабан има мозоци петел работат надвор на дното, тоа е погодно во случај на возење на голем број на миење - нема потреба да го расклопите на светлина за чистење на барабанот на пареа.

Преглед светлина змеј


За одредување на цевка пареа барабан, посебен навртка и конусни засилувач цевка. Она што ќе треба да ги заостри орев на клучните 19 (нема).

Преглед светлина змеј


Со пареа тапан монтирани фрижидер - спирала ладење под млаз вода. принцип на прицврстување е иста.

Преглед светлина змеј


го цревото на водоводна користи два чешел, чешел дебелина од 7,8 мм.

Преглед светлина змеј


На база на чешел - 9.96

Овие цевки за поврзување поврзани со протокот на вода за ладење серпентина.

Преглед светлина змеј


На собраа светлина змеј се чини дека малку нестабилен, но тоа само изгледа како 12 литри истури во резервоарот безбедно држете го на шпорет.

Погледни собранието видео светлина змејот и неговото судење во случајот.Сумирајќи - светлина змеј - голема работа за оние кои не се подготвени да платат скапо за вода razbodyazhenny алкохол (вотка) во продавниците!

Светлина за лични потреби на сегашните закони на Руската Федерација - е сосема легална активност, и се готви на светлина, како да и виски, ракија и коњак, тоа ќе биде само една желба!


Каде да се купат светлина змејЦел светлина змеј може овде.
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Ние се направи светлина од конзерваНие се направи светлина од конзерва
Едноставен светлина НептунЕдноставен светлина Нептун
Повратниот удар - светлина MashkovskiyПовратниот удар - светлина Mashkovskiy
Moonshine за индукција на шпоретот е технолошки едноставна иMoonshine за индукција на шпоретот е технолошки едноставна и
BBQ дипломатBBQ дипломат
Од Хубер светлина аромаОд Хубер светлина арома
Волумен светлина kudesnitsaВолумен светлина kudesnitsa
Колку е светлина?Колку е светлина?
Зошто страничен бар за светлина?Зошто страничен бар за светлина?
Panchenkova млазницатаPanchenkova млазницата
» » Преглед светлина змеј