ma.AlcoruGuru.ru

Прекрасна светлина добри топлина

Еден од најдобрите

светлина добра топлинска Suite

Светлина добра топлинска Suite

Во Русија произведува светлина уреди на различни дизајни. Можете да изберете и мали домашни алкохол "мала фабрика", и импресивна големина "фабрика". Меѓу нив се приготвува на температура апарат Добар топлина супериорен во однос на обемот на уште, од 12 на 27 литри и дебелина од 2 mm од нерѓосувачки челик сад. Постои тапан пареа и со bimetallic термометар. Уредот е направен убаво, неговиот дизајн обмислен. Тежина 12-литар единица е 7,5 kg, и 27-литар - 12 кг. Корумпираните се вклучен адаптер цевка, силиконски заптивка, alcoholmeters и други важни компоненти. Со купување на таков уред за дестилација, тоа е можно да се добие одличен домашна пијалак.

една опција

светлина добра топлинска празник

Светлина добра топлинска празник

Постојат помеѓу производите за апарат за дестилација и добар одмор сјај. што сугерира името е јасно, каде што се користи. Обемот на се уште во тоа 12-30 литри. Еден час единица дава до 3 литри пијалак. барабанот на пареа, доколку со вентил за одвод на штетни материи што се испуштаат за време на дестилација (фузелово масло). Ладилникот не тече серпентина тип има 5 врти. Има метална термички сензор. Во дестилација на каша во земјата, потребно е да го најде изворот на ладна вода за да се прелива во резервоарот за ладење. Добиеше надвор од вода со загревање на врвот на било прибор. Ако сакате "дома дестилерија" со дестилација коцка 50 литри - 120, а сега тоа е посебна цел.

за купување

светлина добри топлина

Светлина Добар топлина

Купување на светлина уред тип Добар топлина пакет, не треба да се погледне за заптивки, цевки и други материјали за да го, сè доаѓа. Дури и затворен брошура за moonshining. Апарати од оваа серија се многу сигурни, да обезбеди висок квалитет на алкохол производ, лесно да се мијат. Серпентина се изработени од нерѓосувачки челик, што е многу поволна за дестилација. Сите прицврстување трајни, Брага alembic може да се загрева најмалку на клада. Особено добра машина за почетник кој одлучи да се направи дестилерија. Светлина се добие висок квалитет и здрав. Продаваат одделно и дестилаторите, ако постои куќа alembic, купување на уредот ќе биде поевтино. Но ќе мора да се соберат светлина самиот уред.

за карактеристиките

Во поглед на дизајнот на серија на уреди Добар топлина, тоа може да се забележи дека ладилници имаат подобри перформанси. Дихтунзи се направени од материјали се безбедни за здравјето. Пареа барабан со мозоци се овозможи време да ги празни. Вграден термометри се потребни за контрола на процесот на дестилација. Следење на температурата лесно да се контролира загревање на уште. Модели со тече течноста за ладење се чувствуваат удобно во станот со вода. опции вила поставува може да биде малку римејк за да се поврзете вода. Метал во уреди за дестилација можат да издржат високи температури, нема штетни оксиди не емитува. Сите добри светлина Добар топлина.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Едноставен светлина НептунЕдноставен светлина Нептун
Повратниот удар - светлина MashkovskiyПовратниот удар - светлина Mashkovskiy
Термометар за светлинаТермометар за светлина
Германски светлина ВагнерГермански светлина Вагнер
Главните детали светлинаГлавните детали светлина
Волумен светлина kudesnitsaВолумен светлина kudesnitsa
Што подобар светлинаШто подобар светлина
Компактен светлина ctillmenКомпактен светлина ctillmen
Светлина alkovar "здрав"Светлина alkovar "здрав"
Размислете светлина alkovarРазмислете светлина alkovar
» » Прекрасна светлина добри топлина