ma.AlcoruGuru.ru

Едноставен светлина Нептун

за карактеристиките

светлина Нептун

Светлина "Нептун"

Подготовка на уредот, именувана по морето богот Нептун, произведени од страна на руската индустрија. Овој компактен и мали апарати во тава со капак (притисок шпорет) а и дестилатор има волумен од 9 л од уште. Тоа дава еден час до 1 литар вотка. пареа купола тоа не мора сите делови се изработени од нерѓосувачки челик. Таквата светлина Нептун зазема малку простор, е светлина и тесни. Операцијата е сосема безбеден. Брага на алкохол дестилирана него во еден час (со една порција). серпентина кертриџ ладење со вода. Тој е како мала граната, на кои се поврзани цевка. Одење сварено апарати за 5 минути. Дестилација дестилација резервоарот не е исполнет целосно Брага. Инаку, пена ќе го исфрли калем, светлина погрешни.

на дестилација

светлина НептунНептун со коцка од теглаТаквите пијалак уред 9-литарски притисок шпорет е ставен, на пример, плоча режач еден гас и се загрева. Недостатокот на термометар - недостаток на светлина. Првите 150 mL на дестилација се одделени - ова е "главата". Вкупно светлина добиени од 7 литри на каша и пол литри. Кога прегрее притисок шпорет алкохол жолта течност. Самиот "телото" пијалак во изборот на "опашката" е тврдина околу 60 степени. Дестилација бил запрен кога лигамент 45 степен алкохолни излезот на течноста. Остатокот од слаб пијалак добиен може да се користи за секундарна дестилација. Предноста на моделот на уредот, на Нептун е недостатокот на мирис од дестилација на миење. Таквите херметички тој соединение.

за опрема

Кафе приготвува на температура апарат Нептун

Кафе приготвува на температура апарат "Нептун"

Се продаваат сличен уред за подготовка на картон. Пакетот вклучува половина метар силиконски цевка и ПВЦ црево за да се поврзете вода 6 метри. Таму силиконски заптивка, стеги, бојлер (за цевка калем на касетата) и на навртката. Возење перформанси светлина класика. Alembic и серпентина изгледа како една структура, и се поврзани еден орев. Направена врз основа на дизајн шпорет апарат притисок е добро. Полиран метал површина и малата големина на уште совршен за секоја кујна. Не тежок, имаш се справи со притисок шпорет за носење. Постои "Нептун" со коцка дестилација во форма на конзерви или тегли. Грејач во нив ДЕСЕТ е. Садови за фрлаат некои каша направени од храна алуминиум.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Научат како правилно да се вози на пијалак со пареа тапаниНаучат како правилно да се вози на пијалак со пареа тапани
Генератор на пареа за правење светлинаГенератор на пареа за правење светлина
Преглед светлина змејПреглед светлина змеј
Повратниот удар - светлина MashkovskiyПовратниот удар - светлина Mashkovskiy
Апарати и опрема за правење светлинаАпарати и опрема за правење светлина
Калем светлинаКалем светлина
Волумен светлина kudesnitsaВолумен светлина kudesnitsa
Што е светлинаШто е светлина
Домашна светлина од шпоретотДомашна светлина од шпоретот
Електрични светлинаЕлектрични светлина
» » Едноставен светлина Нептун