ma.AlcoruGuru.ru

BBQ дипломат

BBQ дипломат

BBQ дипломат

Видео: BBQ дипломат со рацете №1

  BBQ дипломат беше така наречен поради насобраните дипломати има форма со пенкало.

Укинувањето на скара скара, таквата структура е лесен за носење во рака, зазема малку простор во автомобилот, брзо се расклопува и склопува, како и сите тешкотии на сите не е присутен.Во суштина скара дипломат користи за готвење скара во кампањата, на одмор, во земјата, но во секој погодно место.

На дизајн на таков уред е свиткан лим и riveted. На метал може да биде едноставно, и нерѓосувачки челик. Јасно е дека на вториот е поскапо.

                               Комплет скара дипломатКомплет обично се состои од следниве производи:

  • многу дизајн скара Дипломат.

  • skewers. Понекогаш различен сет на 6-10 парчиња. Тоа зависи од големината на дизајн   скара. по можност кама треба да биде од нерѓосувачки челик.

  • Торба. Некои производители нудат посебна торба направени од издржлив
     материјал. Тоа се прави со кратка и долга рачка која е удобно да се носат дури и за
рамо.

Стекнување BBQ дипломат, прв од сите треба да се обрне внимание на материјалот од кој е направен, нејзината дебелина (направени од челик 1.5 и 2.0 mm).

Тие може да се случи на подебели челик. Во крајна линија е - подебели лист, толку подолго ќе трае. Skewers, исто така, мора да бидат направени од нерѓосувачки челик, и тоа е разбирливо.

Видео: BBQ дипломат

Правилно избрани сет може да биде одличен подарок за своите колеги, познаници и пријатели. Да, и за себе, тој е секогаш корисна.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Електрични скариЕлектрични скари
BBQ скараBBQ скара
BBQ фалсификуваниBBQ фалсификувани
Како да се готви зеленчук на скара: јаглен закуски!Како да се готви зеленчук на скара: јаглен закуски!
Електрична скараЕлектрична скара
Ручек во стилот на скара. Продолжи.Ручек во стилот на скара. Продолжи.
Скара, скараСкара, скара
Мангал виткањеМангал виткање
Бифтек со пченка на коратаБифтек со пченка на кората
ПечењеПечење
» » BBQ дипломат