ma.AlcoruGuru.ru

Ние се направи светлина од конзерва

едноставна селекција

светлина на конзерви на шпорет на гас  Кога во потрага по предмети за производство на апарати за дестилација на каша обично се во потрага за повеќето едноставно од нив. Светлина млеко конзерви добиени најдобра опција. Оваа тегла било капацитет може да се купат во продавница за алати. Ако постои избор, тоа е подобро да се добие оваа работа направена од нерѓосувачки челик. Duralumin дава штетни оксиди како бакар. Постојат лименки со храна алуминиум, тие се совршено прилагоден за светлина.

за компоненти

А едноставен апарат во кој коцка дестилација ќе млечна колба е составен од три компоненти. Да мора да се додаде, и серпентина резервоарот за ладење. И за домашна лименки пиво е само нешто. Тоа е стекнување дипломи и стои пред дестилација. Капакот се затвора цврсто, тоа не е потребно да се изврши притисок и да го прекине излезот (ако дупчат), кога на течност ферментира. По Брага подготвени за дестилација, тоа се загрева. Пијалак истекува од серпентина во соодветен сад.

За детали на СобраниетоСветлина млеко лименки е како што следува:

  • Капачето е дупчат дупка (или два). Во вметната монтирање (дел од цевка фабрика светлина од конзерваврски), термометар монтирани на друг. На крајот на излезот од фитинг се стави силиконски цевка. Неопходно е да се поврзете со серпентина.
  • алкохол пар не треба да се скрши од внатре кон надвор од конзерва, фитинг заптивка и обложени со тесто. Истото со влезот крајот на серпентина.
  • дијаметар силиконски цевка е одбрано за тоа и монтирање. Монтирани на цевка бакар серпентина може да се врзани или мека жица, на обвивката околу и обезбедување на клешти.
  • На излез на калем се пренесува преку дното на резервоарот за ладење и, исто така, со запечатување. Можете да ги користите гумени дихтунзи и фитинг од водовод. Што поминува низ отворот на дното (пред-дупчат) и е фиксиран на двете страни на навртки, за стегање заптивка.

За PETN и пареа тапани

светлина од конзерва во кујната  Млечни тегли доаѓаат во различни капацитети. Обично сварено апарат користи 40 литри. Брага во текот на дестилација тие може да се загрева, не само на оган, но тен. Со само два такви греење елементи може да биде прилагодите температурата каша, вклучувајќи ги и двете или било веднаш.Ако сакате, тапан пареа за да се направи калем, може да се земе стаклена тегла со капа метален навој. Признаена во капакот два отвора. Можете да го вградите во бакарна цевка, со користење на вежба и лепење на железо. Лемење треба огноотпорни. Вметнете две или монтирање во капакот и ги поврзува цврсто (со запечатување) со краеви на намалување на силиконски цевка.

во заклучок

Со користење на овие алатки, и користење на сите соодветни предмети за светлина, може да се направи нормален единица за дестилација. Работа со рацете и главата, тоа е лесно да ги собере сите делови од него, како и да се запечати цевки врски. Наградата е алкохол пијат висока јачина.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Светлина конфигуриран личноСветлина конфигуриран лично
Светлина од конзерва - старите методи на создавање на систем дестилацијаСветлина од конзерва - старите методи на создавање на систем дестилација
Минијатурни светлинаМинијатурни светлина
Како да се направи светлина од таватаКако да се направи светлина од тавата
Опрема за подготовка наОпрема за подготовка на
Волумен светлина kudesnitsaВолумен светлина kudesnitsa
Колку е светлина?Колку е светлина?
Дестилирани светлинаДестилирани светлина
Што е светлинаШто е светлина
Светлина од MultivarkiСветлина од Multivarki
» » Ние се направи светлина од конзерва