ma.AlcoruGuru.ru

Panchenkova млазницата

/>

Принципот на работа на млазницата

Кога ќе се загреат каша резервоарот за суровини playout двојки со висока содржина на алкохол до страна на фиоката (цевка). Оваа пареа се кондензира, а не само на ѕидовите на цевката, но исто така и на млазницата Panchenkova давајќи некои од топлина. Така нечистотии и фузелово масла кои имаат висока точка на вриење од кои не се проверени и понатаму тече низ цевка назад во резервоарот. испарување на алкохол, кој помина низ млазницата продолжува да оди на ладилникот.

оперативен принцип млазницата

Во таков пакување, постојат значителни предности и недостатоци, а тоа е до вас за да го користите или не. Во надолна линија е фактот дека на млазницата во текот на дестилација значително го намалува страна на пропусен опсег фиока, а со тоа го забавува целиот процес. На-еден предност на користење на таков млазницата ќе биде повеќе чиста светлина. Ако квалитетот на производот за вас е поважно од суровини брзина дестилација, ние ве советуваме да го купат тоа.

За производство беше дури и употреба на почисти -

Panchenkova во цевчето од цевкаМлазница Panchenkova - валани-up брановидни метал мрежа поврзани начин "kulirnaya пространство" во четири дополнувања. Таа е наменета за масовно уреди за пренос за вршење функција повлечете намалување агент.

млазницата предности:

- Лесна инсталација ви овозможува да се постигне значајни резултати чистење светлина.
- Скратување на чистење пијалак. Процесот се одвива заедно со каша на дестилација.
- Овој совет е лесен за употреба, трајни.

недостатоци: Млазница Panchenkova може ефективно да се користи само во дом-приготвува на температура апарат, од страна бар со дијаметар од околу 30 см од својата намалува ефикасноста.

Материјалот од кој млазницата?

материјална основа за Panchenkova млазницата е од нерѓосувачки челик. Таквата варијанта ќе биде најекономичен. Вие исто така може да се најдат и месингана дизна. Цената е малку скапо.

аналозиКонвенционалните машини за миење садови метал сунѓери. Совршен буџет опција. Може да се најде во било која продавница за алати. На млазницата на вилици има висока антикорозивни квалитети.

метал за пакување

Бакарна жица обвиткана во спирала. Тоа е лесно да се направи. Проверете видео подолу.

бакар прскалка

Како да се направи цевка млазницата сами - видео

Како да се инсталира и да се исчисти Panchenkova млазницата

При инсталирање на млазницата во главната работа на цевката е да не претерувајте. Ако тоа е премногу тесна за седење на млазницата во цевката, пареата не може да помине низ него, и тоа може да биде експлозија. Тоа обично се продава лента 5-10 см ширина и должина од 40-100 см.

Поставете ја четката во цевка на два начина:

1. Земете врвот, превиткува на половина и пресврт на цевка. Потоа го ставаат на страната на фиока вртење малку за полесна инсталација.
2. Земете прскалка и само се тркалаат во ролна од почетокот до крајот. Таквиот процес ќе има густа структура на четката, иако разлика во практична примена е откриен.

Бакар Panchenkova четката треба да се чисти по секоја употреба. Не користете јаки хемикалии за чистење. Тоа може да биде тешко да се каже на квалитетот на пијалак. Спротивно на млазницата изработени од нерѓосувачки челик може да се перат само ако тоа доби Брага.

Технологијата на чистење на бакар млазницата:
1- Вари прскалка 5-10 минути
2- кошница 10 грама лимонска киселина и се меша
3- вриење за уште 5-10 минути
4- цела исушена и да се исплакнат под млаз вода прскалка

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Како колоната за воткаКако колоната за вотка
Опрема за подготовка наОпрема за подготовка на
На светлина виски дома рецептНа светлина виски дома рецепт
Степен евтин светлина лекарСтепен евтин светлина лекар
Што подобар светлинаШто подобар светлина
Дестилирани светлинаДестилирани светлина
Зошто страничен бар за светлина?Зошто страничен бар за светлина?
Дестилација на мулти-фаза на светлинаДестилација на мулти-фаза на светлина
Редовна жица млазницата Panchenkova (RPN) - концепт и карактеристики на работаРедовна жица млазницата Panchenkova (RPN) - концепт и карактеристики на работа
Исправување на светлинаИсправување на светлина
» » Panchenkova млазницата