ma.AlcoruGuru.ru

Тинктура од Viburnum

Видео: Инфузија на Viburnum Дел 1

Тинктура од Viburnum

Тинктура од Viburnum

Тинктура од Viburnum не е само вкусна пијалок, но, исто така, има лековити својства. Тоа се зема за настинки, три лажици дневно. Но, овој пијалок може да се забавуваат пријатели и гости, а потоа се зголеми дозата веднаш и лековити својства веќе не се.И така, да се подготви тинктура на Viburnum, ние треба едноставно компоненти:

  • Водка (половина литар)• Бобинки Viburnum (половина килограм)

• Мед (една лажица / литар капацитет)

подготовка

Видео: Изработка на тинктури од Калина. Корисни тинктура од Калина

Viburnum бобинки се решат, чисти од разни остатоци. Тогаш мојот Viburnum, со помош на сито, чекајќи водата да се исцеди целосно. По сушењето влегоа во пешкир. Бобинки се става половина од шишето со две-литарски, пополнете го со мед и Дода, вотка, или исчистени светлина.

Шише цврсто затворени, се стави во темно и суво место за две недели. Потоа, по овој пат на течност филтер и дека е подготвена да добијат прекрасен, сладок и nepritorny пијалок - инфузија на Viburnum. Како резултат на пијалоци се полни, добро се блокирани, и го стави на чување во фрижидер.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Рецепт Kalinovoe тинктура на воткаРецепт Kalinovoe тинктура на вотка
Есен вино од Viburnum домаЕсен вино од Viburnum дома
Алкохол од ViburnumАлкохол од Viburnum
Водка инфузија на Viburnum и неговите корисни својстваВодка инфузија на Viburnum и неговите корисни својства
Ние инсистираме на светлина КалинаНие инсистираме на светлина Калина
Домашна ликери на ViburnumДомашна ликери на Viburnum
Вкусна и здрава вино од ViburnumВкусна и здрава вино од Viburnum
Ние се подготват тинктура на Viburnum домаНие се подготват тинктура на Viburnum дома
Како да се подготви ликер на ViburnumКако да се подготви ликер на Viburnum
Тинктура на Калина и воткаТинктура на Калина и вотка
» » Тинктура од Viburnum