ma.AlcoruGuru.ru

Кубанскиот ракија

Видео: Како да се вежба дупка во коцка или тенџере да се инсталира на тапа

Коктел Состојки:

  • сок од лимон 20 ml
  • мраз
  • коњак 50 ml
  • кола 30 ml

Видео: Што не сте ги знаеле за GTA 5?

Ако сакате да експериментирате, тогаш Ви препорачуваме да се обиде да се меша состојки како ракија, кола и лимон. Се верува дека пиењето ракија и Кока-Кола е штетна, но всушност тоа зависи од количината на алкохол се консумира. Ако не го злоупотребувајте секоја од состојките, тогаш не ќе предизвика штета за вашето здравје. Барем ние не се најде ниту еден научен труд со кој се докажува спротивното. Коктели со ракија, кола и лимон "Кубанскиот ракија" Тоа ви изненадува со својот необичен вкус, и покрај тоа е многу лесно да се подготви.

Видео: Преглед на светлина BrendiMasterсостојки:коњак 50 ml
Клада 30 ml
сок од лимон 20 ml
3-4 коцки мраз

Подготовка:

За да се подготви коктел "Кубанскиот ракија", Мора прво да се меша мразот во шејкер, ракија и сок од лимон, а потоа истурете ја содржината во една чаша и додадете сода. Топ коктел може да биде украсена со парче лимон или вар. Тоа е освежувачки пијалок со совршено избалансиран вкус, каде ракија скоро и да не се чувствува. Во овој коктел бар е многу популарен.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Коктел со ракија и јајцеКоктел со ракија и јајце
Состав и коктел рецепт "Куба Либре"Состав и коктел рецепт "Куба Либре"
Кола коктел со коњакКола коктел со коњак
Цреша ЛејверЦреша Лејвер
KolavaytsenKolavaytsen
Еве неколку рецепти за грог:Еве неколку рецепти за грог:
СовршенствоСовршенство
ФлоридаФлорида
Изгорена портокаловиИзгорена портокалови
Пијалок на ѓаволотПијалок на ѓаволот
» » Кубанскиот ракија