ma.AlcoruGuru.ru

Коктел "гром"

"гром" - силен пијалок кој треба да се пие многу внимателно. За разлика од другите полесни коктели, тоа не се ослабне, туку напротив, оживува и дава неверојатна енергија, која лесно може да излезе од контрола. Ако пиете премногу коктел порции "гром"Тогаш ќе бидат во можност самите да се чувствуваат страшно гром небесните елементи.

слика рецепт
состојки:
  • Мраз - 7 блокови
  • Виски - дел 1
  • Џин - Дел 1
  • Ракија - Дел 1

Коктели "гром"Да се ​​подготви коктел "гром" во мешање стакло или шејкер се стави мраз, влегоа во еднакви пропорции коњак, џин и виски.

Микс состојки и се прелива во чаша

Добро се меша со лажица или неколку пати да се ослободи од гуми. Истурете готовиот пијалок во чаша. "Гром Clap" е подготвена. Пијалоци одеднаш, во една голтка.
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Коктел со ракија и јајцеКоктел со ракија и јајце
Подгответе коктели со limoncelloПодгответе коктели со limoncello
Алкохол & ldquo; Мидори & ldquo; и коктел рецепти со негоАлкохол & ldquo; Мидори & ldquo; и коктел рецепти со него
ФлоридаФлорида
Кисело кисела коктелиКисело кисела коктели
АлбаАлба
Коктел "saydkar"Коктел "saydkar"
Цитрус громЦитрус гром
Зошто Фрост коктел очила?Зошто Фрост коктел очила?
Безалкохолни коктели со ГренадинитеБезалкохолни коктели со Гренадините
» » Коктел "гром"