ma.AlcoruGuru.ru

Ананас јаболко

Видео: Пенкало Ананас Apple Пен 🍍🍎 PPAP во 9 музички стилови

Коктел Состојки:

  • сок од лимон 10 ml
  • шеќерен сируп 20 ml
  • коњак 40 ml
  • грозје 40 гр
  • ананас 40 гр

Ако ви се допаѓа коњак, но сакате да пробате нешто ново и интересно, може да се подготви овошје коктел со коњак. Тие се курва, но слатко во исто време, преку различни овошни сирупи, поради кои тврдината на коњак се чувствува многу помал. Јас обично се подготват коктели со коњак Hennessy, но можете да го користите било кој друг бренд на коњак, главната работа е дека тоа е добар квалитет. Значи, да се направи коктел "ананас Apple" - чудна мешавина на вкусови коњак, јаболко и ананас.

Видео: PPAP Пен Ананас Apple Пен (Ryuk верзија) Death Noteсостојки:

40 мл коњак Hennessy VS.
20 ml од шеќерен сируп.
10 ml вар сок.
40 g без сено грозје.
40 g на ананас.Подготовка:

Метод: Протресете
Глас: коктел
Гарнитури: јаболко парчиња

Видео: Elsa исполнува PPAP

Пасира во шејкер и две парчиња од ананас 8 грозје. Додадете шеќер сируп, сок од лимон, ракија. Победи, филтер во коктел чаша и гарнитури со јаболко парчиња.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Абсинт и ананасАбсинт и ананас
Ананас-свежо нарАнанас-свежо нар
Ла congaЛа conga
Бикини tiniБикини tini
Apple ХенесиApple Хенеси
ГроздоберГроздобер
Shot CitronShot Citron
Пина КоладаПина Колада
Ананас-јаболко milksheykАнанас-јаболко milksheyk
Билни здолништеБилни здолниште
» » Ананас јаболко