ma.AlcoruGuru.ru

Почетна Cointreau

Почетна Cointreau

Почетна Cointreau

Почетна Cointreau излегува сосема вкусен ликер, ако се направи се што е со рецепт.

Всушност, Cointreau - Францускиот е јасен алкохол, изготвен врз основа на слатки и горчливи портокали.

Ова, во принцип, тоа е, исто така, се разликува од прилично популарна amaretto ликер.

Quantro дома-готвени, значително целосно во согласност вкус и ароматични карактеристики на пијалок. Затоа предлагам докажан рецепт Cointreau дома.

                      Рецепт Cointreau (Home Edition)

            состојки:

• Употреба светлина излупени 45-50%, а може да биде добар вотка (Еден литар)• Портокали просек (Три парчиња)

• Лимон (A)

• вода (450 милилитри)

Видео: Коктели со Cointreau, црвени меурчиња. Почетна коктел

• Шеќер (400 грама)

• Црн пипер (Петка грашок)• Црвена пиперка (Еден грам)

             подготовка

И така на прв многу добро да се мијат на портокали и лимон. Е наменета за отстранување на парафин топката цитрус.

Многу трговци се направи, да се погледне е попривлечен.

Потоа нежно тријте плови кора, така што на бел слој не погоди. Стави кора од лимон, црвен и црн пипер во чиста стаклено шише.

Во овој случај, може да се пријде на три-литарски тегла.

Тегла, истурете на вотка, или пијалак, се покрива со капак. Да се ​​спроведе во подрумот за две недели.

Овој пат ќе биде доволно да лупам етерично масло и бибер е растворлив во алкохол.

Тогаш инфузија треба да се филтрира (газа, памук, можете да го користите "вафли" крпи). Кук шеќерен сируп на тивок оган. Пената е отстранета. Подготвени сируп да се излади до собна температура. Добар микс ракија со шеќерен сируп

Се прелива во шишиња и потоа да го поднесете за десет дена во подрумот. Тоа е сите домашни Cointreau ликер подготвени.

                                    Како да се пијат Cointreau

Овој пијалок може да се пие уредни, со сокови, не-газирани вода, во коктели. И некои фанови сакале да додадете повеќе мраз. Бон appetit!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Бесрамно девојкаБесрамно девојка
СантијагоСантијаго
Ден и ноќДен и ноќ
Весели францускатаВесели француската
КримскатаКримската
Cointreau домаCointreau дома
РегатаРегата
Виски skvitВиски skvit
Дома "Cointreau (Cointreau)" што е можно поблиску до оригиналотДома "Cointreau (Cointreau)" што е можно поблиску до оригиналот
Првата авенијаПрвата авенија
» » Почетна Cointreau