ma.AlcoruGuru.ru

Коктел виски кисело (виски кисело)

Заглавие "коктели" решив да започне не е само еден од класичен коктели IBA (Меѓународната асоцијација шанкер), но исто така и со својот омилен коктел. Виски создавање кисело коктел кредитираат Елиот Стуб, кој во 1872 година се населиле во Перу и отвори бар таму. Сепак, некои извори, исто така заслужен коавторство на "Професорот" Џери Томас за себе. Тоа беше неговиот прв "шанкер Прирачник", 1862 година, се споменува коктел наречен виски кисело. Па, приказната на историјата и виски кисело коктел

Секој треба да го пробате.Додека јас се уште не знам кој формат ќе поднесе коктели therumdiary.ru, но изборот немав многу, па јас ќе се експериментира =). Јас побрзам да се напомене дека класичен коктели рецепти ќе се земе само на официјалната страница на IBA, што е сосема точно, а потоа додадете варијации на овој коктел. Само сакам да ве уверам за неразбирливи зборови: Ќе се обидам да го пополнат блогот на технички информации (подготовка на јадења поднесување видови, видови на алкохол, итн) и во стариот дел на мислења ќе стави однесуваат на статии. Па, обидете се тоа:

Виски кисело коктел рецепт

Видео: Коктел виски кисело (виски кисело коктел) prosto Бар

ВИСКИ кисела (аперитив, тресење)

поднесување:

  • стари-модата или кисело вино стакло;

состојки:

  • 45 ml (3/6) бурбон (Американски Vicki);
  • 30 ml (2/6) свеж сок од лимон;
  • 15 ml (1/6) шеќерен сируп.

Видео: Виски кисело [Cheers! | пијалаци]

Подготовка:

  • Гуми (бидејќи сите го правиме на професионална, толку повеќе ќе се зборува само за гуми Бостон) за да се пополни со мраз во 1/3;
  • Ставете ги сите состојки и брзо движење;
  • во чаша со мраз преку цедилка потрошувачка на веќе подготвени пијалоци;
  • Гарнирајте со парче портокал и цреша (maraschino).

дополнувања:

  • како ако, во чекор може да се додаде шејкерот инфузија цртичка a (2-3 капки или 1,5 ml) на јајце протеини;


Многу интересно да се знае вашето мислење за овој дизајн коктели на блог.

Како што можете да видите, виски кисело коктел рецепт е крајно едноставна и не бара sverhnavykov за нејзината изработка. Јас лично сакам овој пијалок, тој ги комбинира сите вкус квалитети на совршен коктел: светло горчина, киселост и сладост - да се создаде специјален коктел е воден од страна на најдобар овие индикатори. Експериментирајќи со класици, исто така, не треба да се плашат, сигурен сум дека повеќето брилијантен автор на коктели врз основа на класиците, бидејќи на него и класика. Но, гости на вашата лента треба да бидете внимателни, бидејќи класици - тоа е гаранција дека ќе било места на светот, ќе се служи токму коктел што ќе пијат дома.

Видео: Коктел виски кисело виски кисело

Јас лично се обидел да додадете различни коктел сирупи. Неверојатно вклопуваат тука карамела и чоколадо сируп, само бидете внимателни, некои сирупи не толерира вар. Во овој случај, не секогаш користете шејкер, јас бев доволно метод за подготовка на изградба, кога јас само истури состојки во чаша директно на мраз, а потоа се меша содржината со лажица (бар, се разбира, јас сум шанкер на крајот =)). Можеби ова е за сите. Се чека за нови коктели, корисни информации и новости за стари статии. И да не се пропушти вести, да се претплатите на блог надградби и ќе ви биде јасно кога нови коктели на блог. Уживаат во пиење!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
SauerSauer
Коктел "Џон Колинс" - пијалок со слатка и киселоКоктел "Џон Колинс" - пијалок со слатка и кисело
Виски и Кока КолаВиски и Кока Кола
Коктел "Менхетн": топли поздрави од ЊујоркКоктел "Менхетн": топли поздрави од Њујорк
Виски и сок - коктели за сечиј вкусВиски и сок - коктели за сечиј вкус
Црвена киселоЦрвена кисело
Коктели со џин и вискиКоктели со џин и виски
Коктел "јаболко виски"Коктел "јаболко виски"
Коктели киселоКоктели кисело
Рецепт и историја коктел "старото"Рецепт и историја коктел "старото"
» » Коктел виски кисело (виски кисело)