ma.AlcoruGuru.ru

Коктели со Kahlua

Коктел рецепти со KahluaПовеќето кафе коктели подготвени врз основа на Kahlua

- Мексикански алкохол подготвени од избрани Арабика кафе, грав.

Овие пијалоци се она што се нарекува "аматерски", но тие се уште ја ценат многу. Подолу се популарни рецепти за коктели со Kahlua.

Едноставни рецепти за дома

црна Руската

 • 30 ml вотка
 • 60 ml Kahlua

Состојки фрлаат врз мраз и мешани.

бела РускатаИзготвено на сличен начин, но со додавање на млеко (по вкус).

матадор

 • 50 ml на алкохол
 • 50 ml на фигура
 • 20 ml сок од лимон
 • 10 ml на шеќерен сируп

Сок од лимон, сируп и Kahlua меша во шејкер. Смесата потоа се филтрира во чаша со мраз. На врвот самовила. Самиот чаша украсена со парче лимон.

Други популарни коктели

Дон Жуан

 • 20 ml на алкохол
 • 20 ml темно соба
 • кафе, крем
 • сок од лимон
 • шеќер, рендано чоколадо

Видео: Коктел B 53 СоставВлажни работ на чашата со сок од лимон, посипете со шеќер или чоколадо. Чашата се истури рум, запали, станува се повеќе ротациони движења. Додадено Kahlua и кафе. Сечилото нож аплицира крем.

Saydkar (излезе надвор сместени надвор - "приколка")

Saydkar коктелЕден од нивните класични коктели. Обично се користи за познати брендови Курасао. Но, уште еден француски ликер се користи во овој рецепт - Triple Sec.

Видео: Коктел Б-52 Б-52 Б 52 Б 52 рецепт од cbar-проект

 • 50 ml Kahlua
 • 10 ml Triple Sec
 • 10 ml бренди
 • 10 ml на шеќерен сируп
 • 20 мл свеж сок од лимон (сок од лимон, мед, нане)

Сите компоненти се меша во шејкер со мраз. Вирус во стакло. Рабовите на стакло украсени со раб шеќер и парче лимон.

Подобро од секс

Сите состојки освен Опал Нера, се меша во блендер. Потоа, веќе внесе италијанскиот ликер. Украсени со цреши или јагоди.

погребни услуги

Слоевит коктел. Првиот е исполнет со кафе ликер, а потоа на сечилото нож се истури Sambuca, а потоа - абсинт. Пијалокот се запали за неколку секунди.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Tia Maria (tia maria)Tia Maria (tia maria)
Бејли (Baileys)Бејли (Baileys)
Kahlua (kahlua)Kahlua (kahlua)
Алкохол & ldquo; Мидори & ldquo; и коктел рецепти со негоАлкохол & ldquo; Мидори & ldquo; и коктел рецепти со него
Крем ликер - едноставен дома рецептКрем ликер - едноставен дома рецепт
Интересно коктел рецептиИнтересно коктел рецепти
Црна РускатаЦрна Руската
Лето коктели - 2 часа.Лето коктели - 2 часа.
Рецепти кафе ликер Kahlua (kahlua)Рецепти кафе ликер Kahlua (kahlua)
Замрзната калЗамрзната кал
» » Коктели со Kahlua