ma.AlcoruGuru.ru

Ѓумбир газирани пијалоци

Ѓумбир газирани пијалоци

Видео: Нашата приказна од ѓумбир ale

На меѓународната изложба "брза храна индустрија" во Москва, ООО компанијата "Органско Пијалоци" ја претстави серија на безалкохолни пијалаци Рочестер ѓумбир. Составот на пијалакот содржи само природни производи: ѓумбир корен, Хедер, старец, Primula разни билки и суво грозје. Овие пијалоци доаѓаат од Англија, која е сопственик на рецепт за нивното производство. Рецепт се отвори во 1870 година, прабабата на една од винарите, кој живеел во близина на градот Рочестер. Тој се пренесува од една генерација на друга, а денес правнукот откри семејна тајна љубителите на ликовната пијалоци на сите континенти.Секој степен пијалок има уникатен вкус. Состав состојки зголемува или омекнува ефект на ѓумбир. Било кој од пијалок ќе уживаат во летото жед или во студенилото на зимата, да се подигне имунитетот, или едноставно да го замени на алкохол. Фактот дека процентот на ѓумбир во некои варијанти е доста висока, и пијалоци самите концентрација е премногу висока. Затоа, тие препорачуваат употреба како додаток на кафе или чај, минерална вода, или разредена сок да се пијат или јадат мраз со сладолед.

Видео: ѓумбир aleПијалоци може да се додаде и smoothies, шампањ, па дури и вотка или вино. Сè зависи од вкусовите на секоја од нив. Со ладна пијат ќе биде неопходен ѓумбир во комбинација со топла вода, мед и лимон. Достапно газирани верзија на ѓумбир пиво и лимонада.

Пијалоци доставени во стаклени шишиња од 725 ml и 245ml. Секој пијалок има сопствен бренд име: Безалкохолни вино, ѓумбир, ѓумбир со мед или топла удар, рум и суво, темно или темно ѓумбир ѓумбир, овошје удар со зачини тој mulled вино, итн

Видео: Како да се направи безалкохолни грог. Затоплување пијалоци nashydetky.com

До денес, аналози на такви пијалаци во Русија. Меѓутоа, побарувачката за нив се зголемува, веројатно со помош на оние кои би можеле да учествуваат во дегустација на вино на изложбата или кои уживаа овие прекрасни пијалоци во патување.

Зачлени се љубители на алкохолни пијалоци ѓумбир!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Како да се готви вотка ѓумбир домаКако да се готви вотка ѓумбир дома
Ѓумбир пиво и безалкохолно пиво - тоа тесни?Ѓумбир пиво и безалкохолно пиво - тоа тесни?
Избрани винаИзбрани вина
Неколку варијанти на сок од портокал со ѓумбирНеколку варијанти на сок од портокал со ѓумбир
Бакарди резервоаротБакарди резервоарот
Како да се готви ѓумбир-лимон чајКако да се готви ѓумбир-лимон чај
Ѓумбир воткаЃумбир вотка
ВермонтВермонт
Домашна ѓумбир ale - замена на безалкохолни пивоДомашна ѓумбир ale - замена на безалкохолни пиво
Рецепт за домашна ѓумбир пивоРецепт за домашна ѓумбир пиво
» » Ѓумбир газирани пијалоци