ma.AlcoruGuru.ru

Улица скара

Видео: Улица скара сопствена вашите раце

улица скара

улица скара

  Улица скара може да се направени од камен тули, но во целина - е челична конструкција, која е направена и целосно се реновира.

  Суштината на улица скара во фактот што се наоѓа надвор од просториите, само да споменам свеж воздух. Во поголема мера - е изјава фиксна скараЗа таков дизајн главно се користи со дебели ѕидови метал, и масовно агли барови. Овие скари се многу силни, трајни, и го издржат различни временски услови: сонце, снег, дожд, ветер.

                 Готвење на улица на скара

Видео: BBQ тули за изградба на видео инструкцииВо основа, овие дизајни направи мултифункционален. Користење на скара може да се готви:

  месо. Во ШИШ ќебапи, стек, пилешко месо, печено колбаси и многу повеќе.

Видео: Улица mangal.Otdelka дрво

    зеленчук. Секое зеленчук, комбинација од нив.

  риба. Тоа може да бидат подготвени во било која форма (печење, саѓи).

    Тоа е можно да се готви супа отворен оган, кој дава посебен пикантност на ова јадење.

Видео: Камин, скара со своите раце од тули

Изборот таков скара, мазна површина. За да го направите ова, прво направи план, па дури и бетонирана vymoschivayut плочки. Изглед на бои, со помош на специјален отпорни на топлина боја.

Од таква структура не може да издржи, таму се веќе обезбедени дополнителни додатоци и колекции: готвење маша, покер, скара, четка, место за огревно дрво и многу повеќе. Ова мангал красат ковано делови. Така, надвор скара добива елегантен изглед.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Електрични скариЕлектрични скари
BBQ скараBBQ скара
BBQ дипломатBBQ дипломат
BBQ фалсификуваниBBQ фалсификувани
Електрична скараЕлектрична скара
Ручек во стилот на скара. Продолжи.Ручек во стилот на скара. Продолжи.
Скара, скараСкара, скара
Мангал виткањеМангал виткање
Ручек во стилот на скара. Продолжи. - 2 ч.Ручек во стилот на скара. Продолжи. - 2 ч.
Бифтек со пченка на коратаБифтек со пченка на кората
» » Улица скара