ma.AlcoruGuru.ru

Брага од џем за дома-запарвам

Видео: bootleggers Тимотеј. Светлина од џем. дел 1

Брага од џем да се напие.

Брага е суровина за вотка. Туку затоа што луѓето не се секогаш. Ако некое лице знае нијанси на технологијата, тој и Брага ќе го направи сосема достоен на алкохолни пијалоци. Во оваа статија ние ќе се зборува за повеќето едноставен и пристапен рецепти овој пијалок. Тоа ќе послужи како основа на старите сок или џем.

Брага на џем за производство на пропорции

При подготовка на пиво приготвува на температура на џем пијалак за габична дел од околу 3: 1. Овој дел од три живи квасец се заменува со еден сув. Пиењето специјалисти дома запарвам препорачувам преземање на сува или вино квасец. Оваа препорака е врз основа на фактот дека ферментацијата на Брага на живи квасец дава исклучи непријатен мирис. Било желба да се обиде да се спротивстави со вдишување.

Брага од метеж во сув квасец.Тоа одговара на секој џем со датум било истекување. Главната работа е дека тоа е шеќер. Вкусот на пијалокот зависи од видот на овошје. Цреши, јаболка, јагоди, рибизли се најдобро овошје и бобинки во вашиот каша титула. Остатокот од овошје, исто така, ќе се вклопи.компоненти:

Видео: Подгответе Брага од џем за следните дестилација во светлина

1) на вода - 10 litrov-
2) џем - 5 litrov-
3) сув квасец - 7 грам
4) свежо овошје - на барање.

Исецка и да додадете на составот на одреден износ на свежо овошје, која е суровина за џем, во голема мера може да го подобри вкусот на пијалокот.

Подготовка:

1. џем се сместени во емајлиран сад и се става во ладна вода.
2. Загрејте кантарион до 45 степени и даде да се излади до 20 степени.
3. Во изладен смесата се додава квасец.
4. Сите влегоа во садот за ферментација. На вратот на садот треба да се носат медицински ракавици со дупка за да се исцеди гас.
5. За период од 14 дена сад се става во топла темно место. Се препорачува да се измеша торта микс со дрвен стап на дневна основа.
6. пијалак подготвени како што може да се суди по неколку основи. Тоа ќе биде: контракција на ракавици, врнежите и појаснување на течности. Потребно е да го филтрира преку cheesecloth. Сите дома-приготвува на температура пиво е подготвена да се напие.

Рецепт каша од џем за домашна пијалак во својата содржина приближно слично. На мала разликата е само во составот и количината на состојките.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Брага да пијат од мармалад и сокБрага да пијат од мармалад и сок
Насловна запарвам пченицаНасловна запарвам пченица
Рецепти светлина на бреза SAPРецепти светлина на бреза SAP
Брага сокБрага сок
Брага за светлинаБрага за светлина
Што е подобро за пијалак квасец?Што е подобро за пијалак квасец?
Како да направите џем од БрагаКако да направите џем од Брага
Рецепт дома пијалак да пијат од џем или шеќерРецепт дома пијалак да пијат од џем или шеќер
Рецепти каша на слатки цреши на вештачки и див квасецРецепти каша на слатки цреши на вештачки и див квасец
Брага од грозјеБрага од грозје
» » Брага од џем за дома-запарвам