ma.AlcoruGuru.ru

Печат на калинка и шампањ

Коктел Состојки:

  • шеќер 1/2 Член
  • рум 1.5 Член
  • вода 1/2 Член
  • шампањ 1,5 l
  • сок од калинка 300 ml
  • лимон 1 компјутер

Веројатно, не една партија не може да го направи без алкохол - тоа е топла и ние навистина носи празнично расположение. И Нова Година треба да се сретне нешто посебно што ќе се памети долго време и вас и вашите гости.

Видео: Како да го вклучите лубеница во буре: лубеница коктелсостојки:- 1/2 чаша вода
- 1/2 чаша шеќер
- 2 шишиња, 750 мл суво шампањ
- 1,5 чаши бел рум
- 300 ml на нар сок
- 1 голема лимон, се сече на тенки парчиња
- гранат зрна
- Свежо нане лисја
- коцки мраз

Подготовка:
Сварете една чаша вода и шеќер во сад, мешајќи додека не тогаш, додека не се раствора шеќер. Полека се вари 5 минути. Кул целосно сируп.

Микс на шампањ, рум и сок од калинка во сад на удар. Додадете доволно сируп за да подсладите. Додади во парчиња од лимон, калинка семиња и нане и коцки мраз.

Видео: Божиќ удар со смокви и бурбон - рецепт Јадете ТВ

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Лубеница прашкаЛубеница прашка
Едноставен начин да се готви лубеница со воткаЕдноставен начин да се готви лубеница со вотка
Калинка ликер и ликер со воткаКалинка ликер и ликер со вотка
Сокот од калинка - пијалок на боговите и здрави луѓеСокот од калинка - пијалок на боговите и здрави луѓе
Калинка свежи грејпфрутКалинка свежи грејпфрут
Лето коктели - 2 часа.Лето коктели - 2 часа.
Лубеница алкохолни коктели: едноставни рецептиЛубеница алкохолни коктели: едноставни рецепти
Бренди мартиниБренди мартини
Чарлс МејсонЧарлс Мејсон
Божествена пијалок од калинкаБожествена пијалок од калинка
» » Печат на калинка и шампањ