ma.AlcoruGuru.ru

Конфети (удар)

Коктел Состојки:

  • шампањ 1,5 l
  • сок од грозје 700 ml
  • сок од портокал 500 ml
  • бел рум 700 ml
  • лимонада 1 l

Конфети - Исклучителна коктел од вино и шампањ, идеален за празнична страни. Вашите гости ќе го ценат необичен вкус на удар. Постудено состојки, повеќе рафинирано ќе удар. Коктел е многу светло и освежувачки.

состојки:

700 мл бело рум.
1½- l сува шампањ или други пенливи вина.
1L лимонада.
700 мл бело грозје, сок.
500 мл сок од портокал.

Подготовка:

Метод: Измешајте
Глас: сферични, кисело
Оладете ги сите состојки што е можно подолго. истурете ги во сад на удар и се промешува.
Се сервира во замрзната чаши и гарнитури со половина јагода.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Коктел "Кир"Коктел "Кир"
Коктели со вотка и шампањКоктели со вотка и шампањ
Шампањ коктелШампањ коктел
БронксБронкс
Газирани кивиГазирани киви
Коктели со коњакКоктели со коњак
Шампањ со кивиШампањ со киви
АлбаАлба
Драгун ударДрагун удар
БебеБебе