ma.AlcoruGuru.ru

Свеќи вечера за љубителите

Главната работа - да ја преземе иницијативата во свои раце и да се направи вистински одмор. Значи пред порибување свеќи, изберете музичка придружба за вечер, ги собереш празнична облека и да излезе со мени.

Видео: Романтична вечера за двајца !!!

Само не заборавајте дека во овој случај акцентот е на зборот "романтична", наместо зборот "вечера".
- вечера свеќи не смее да биде премногу срдечна.

Кој е вашиот омилен, се разбира, го цениме мени од 10 јадења, но тешко дека по тежок оброк, тој сака да продолжи романтична датум.
- Не се готви премногу комплексни јадења. Откако ќе го поминат целиот ден на шпорет, силите на романса лево.

Видео: Што да се готви за романтична вечера #VictoriaR- Тоа е најдобро да се избегнуваат алкохолните пијалаци. Држете се до добро вино, шампањ или коктели.
- Не можам кулинарски експерименти што овој ден прости, и не двоумете се!

Но, тука мора да се погледне неверојатен. Па обидете се да најдете време да се направи, фризура, нокти и вечер фустан.
За романтична вечера е подобро да се избере садови за готвење кои нема да преземе голем дел од вашето време и не остава чувство на тежина во стомакот: салати со зеленчук, овошје, не-калорична десерти.За главното јадење може да се, на пример, риба печена во рерна.
грчка салата
состојки:
Кинески зелена салата,
домати,
краставици,
пиперките,
црни маслинки - 50 g
сирење - 50 грама,
маслиново масло - 5 лажици. л.,
оригано (или тарос) -. 1 лажиче,.
вински оцет - 1 лажиче ..

Намалување на зелена салата, домати, црвена и зелена пиперка, маслинки, се меша со сецкани на мали коцки сирење и ситно сецкани трева и пополнете го со маслиново масло и малку оцет.
Канапе со лосос, краставица и слатка пиперка
состојки:

1 векна бел леб за тост,
200 g на лесно солени лосос,
2 краставици,
1 црвен пипер,
20 g путер.
Леб сече еднакви квадрати (дијаманти, триаголници), се шири тенок слој путер, ставете ги парчињата лосос, краставица и слатка пиперка и гарнитури со sprigs на било зеленило.
Пилешко со ананас

Состојки: пилешки (варен пулпа) - 100 g,
конзервирана ананас - 60 g
сок од лимон - 1 лажица масло. лажица,
мајонез - 2 лажици,
павлака - 2 лажици. лажици,
ореви - 20g јадра
магдонос и копар - 20 g
Месо од кокошка сече на големи коцки, ананас - парчиња.

Лежеше на сад, наизменични ананас и пилешко месо. Оревите решетки, 2 цели отсуство кернелот за декорација.
Зеленило сека, 2 sprigs замине за декорација.
Се меша павлака сос, мајонез и сок од лимон.

Пред сервирање, се става прелив за салата и посипете со рендано ореви, лековити билки, целото место кернели на ореви и sprig на зеленило.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Концептот на аперитиви и digestivesКонцептот на аперитиви и digestives
Заповеди на здравата исхрана. - 2 ч.Заповеди на здравата исхрана. - 2 ч.
Коктели за денот на Свети ВалентинКоктели за денот на Свети Валентин
Португалски зелена виноПортугалски зелена вино
Како да се готви mulled вино дома?Како да се готви mulled вино дома?
Избор на пијалоци на јадењаИзбор на пијалоци на јадења
Гастрономски рај во Белата куќаГастрономски рај во Белата куќа
Малку готвач.Малку готвач.
Знаете, она што се супи?Знаете, она што се супи?
Хармонија на вина и јадењаХармонија на вина и јадења
» » Свеќи вечера за љубителите