ma.AlcoruGuru.ru

Како да се направи светлина од тавата

Предности на овој систем: 

1. Изградба - 5-6 часа.

2. Трошоци за материјали - до 1000 рубли.

Видео: Moonshine од тавата

3. договор.

Конс: низок принос на финалниот производ.

Од тава?

За уште било добро со тесни фитинг капак. Имајте на ум дека со 5-литарски добие околу 1 литар дестилирана алкохол.

Така, на почетниот материјал:

  • тава
  • сегмент на пластична цевка со дијаметар од 45 mm, никулците адаптер 2
  • 2 метри на бакар цевки,
  • 2 otvodapodvoda игла за ладење,
  • 100g на епоксидна лепило, боја silverfish
  • надворешно навој ракав, навртката 2,
  • Снимајте лименки со капак калај,
  • Тефлонски лента,
  • сегмент на валани челик или алуминиум (на пример, агол или канал барови)
  • две сидро (или завртки) со завртки.

Видео: Едноставен светлина од тавата

Производство на ладилникот1. Од парче пластична цевка е отсечен со должина од 25-30 см.

Видео: светлина "SAMZHENE" свои раце

материјал за фрижидер

2. Изработка на дупки од podvodaotvoda вода серпентина.

3. Прицврстете брадавиците.

фрижидер брадавиците4. Од калем бакарна цевка се направи. За да го користите ликвидација цевка со дијаметар од околу 3 см. Остави секој крај од 20 см за приврзаност кон тапан пареа и повлекување на цревото.

серпентина за фрижидери

5. Ставете серпентина во внатрешноста на цевката. Се меша епоксидна лепило со silverfish. Оваа мешавина заптивни споеви (капак дупки серпентини и вода). Сушење на 12 часа.

germeteziruem зглобовите

Производство на пареа тапани

Вие треба стаклена тегла со капак една конзерва. Дупчиња вметнете дупка спојка. Темата е обвиткана со тефлонски ленти и завртка орев.

пареа барабан капакот

Alembic од тавата

На капакот запечатени, со користење на зрак и 2 сидро.

светлина од тавата

Така што, кога тензија не е разбиена емајл, меѓу зрак и на насловната страница, за прицврстување и користење на рампа рачката.

составување на светлина

Дупки се дупчат во сад, доза цевка на пареа барабан и запечатени конекција.

Користење калај фикс фрижидер исправено. Всушност, ова е апарат дома дестилација, која е направена од вообичаените садови и материјали во рака.

appapat дестилација од таватаНо, сепак за уште полесно да се користи притисок шпорет. Прочитате написот за како да се направи светлина од шпоретот.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Ние себе си се направи светлинаНие себе си се направи светлина
Како да се направи калем за светлинаКако да се направи калем за светлина
Светлина од конзерва - старите методи на создавање на систем дестилацијаСветлина од конзерва - старите методи на создавање на систем дестилација
Калем светлинаКалем светлина
Опрема за подготовка наОпрема за подготовка на
Калем за светлинаКалем за светлина
Светлина од MultivarkiСветлина од Multivarki
Домашна светлинаДомашна светлина
Како да се соберат светлина?Како да се соберат светлина?
Дизајн светлинаДизајн светлина
» » Како да се направи светлина од тавата