ma.AlcoruGuru.ru

Светлина да сведочи

содржина

Куќа - одлично место да поминат викенд во природа и да седат во дворот на масата во пријателски или семејството. Немојте да пиете кога тоа е само еден грев. Но, зошто се алкохолни пијалоци пијалак и закускаМагазин? Впрочем, куќа - тоа е нивната овошје и бобинки (јаболка, круши, сливи, малини, рибизли, итн), од кои и во добри години преполн со дрвја и грмушки. Најчесто тие се едноставно никаде да го стави.

Најдобра опција во овој случај е купување празник сварено апарат. Ова ќе ви овозможи да се произведуваат независно од жетвата на плодови и овошни вотка и други алкохолни пијалаци. Особено вотка продавница во вкусот и квалитетот индикатори не оди на кој било споредба со природните производи од сопствено производство.

Светлина куќа ќе им даде можност секогаш да имаат големи залихи на висок квалитет на вотка, која ќе ви овозможи да се заборави за купување на магазин за алкохол. Особено затоа што цените се високи, но квалитетот е многу дискутабилно.

Пијалоци светлина земја

Со помош на светлина може да се направи не само пијалак. Тие може да произведе разни пијалоци, вклучувајќи аналози на такви познати производи на индустријата на светот алкохол како коњак, рум, џин, Калвадос, текила, виски и други. Има простор за креативност и експериментирање одлично. Се разбира, не можете да го продаде домашна пијалоци, како што тоа е забрането со закон, но за да се обезбеди за себе, роднини и изненадување гости никој не им пречи. Избор светлина да работат во земјата, тоа е потребно да се земат предвид некои од нијанси. Ние ќе ги дискутираме подолу.

Што светлина изберете

При изборот сварено апарати за давање потребно да се изгради на тоа дали постои вода (вода или добро пумпа) на местото. Според технологијата, финалниот производ во текот на дестилација се лади во серпентина. Често тоа бара постојан прилив на ладна вода.Во урбаните средини, тоа е лесно да се донесе на цревото кон светлина - вода во становите е на располагање. Сепак, градина парцели се поврзани со него не е секогаш. И дури и ако тие се поврзани, на cottagers светлина од шпоретотчесто обезбедуваат вода на распоред, или на сите, како што е потребно. Во овој случај тоа е подобро да се одлучат за која не се лизга вид на светлина или универзални.

"Лето жител" апарат

Светлина модел "Лето жител" е многу популарен меѓу аматерите и професионалците во домот moonshining. Тоа е во можност да работат во две форми - како дестилатор и исправувач. -Brewed "Dachnik" модел единица овозможува да се произведуваат домашна пијалак не само, но исто така ги комбинира етанол (замокот до 96 °).

"Лето жител" - не е само името на моделот. Фактот дека на светлина стекнато голема популарност меѓу сопствениците на куќи и градини. Тој е многу компактен и лесен за ракување. Уредот се карактеризира со највисока стапка на способноста на поделба. Ова им овозможува на употреба на дестилација колона "Лето жител" за производство на не само алкохол, но, исто така, висок квалитет на вотка.Апаратот е направен од храна одделение од нерѓосувачки челик, која ја елиминира можноста од корозија, ја зголемува својата издржливост и обезбедува висока чистота производ на излезот. Материјал серпентина - висок квалитет на бакар. Пареа барабан страница одвои во текот на производството пијалак висока супстанции (ацетон, итн).

Пареа тапан наречен специјален контејнер. Во нејзиниот пад под притисок на пареи на алкохол, содржи дел од непотребни и тешки фракции. барабанот пареа се случува одвод на пареа сите излишни се елиминира, благодарение на одделување гравитација. Недолична фракции се депонирани во посебни контејнери, и прочистен алкохол пареа се пренесува до разменувачот на топлина. Оваа технологија обезбедува висока чистота на крајниот производ на излез.

моќ

Во режимот, машината има продуктивноста од 0,7 литри етанол. Режимот на дестилација колона, дестилатор селанецпродуктивноста е 0,4 литри. Тоа е просечната моќност од 0.55 литри на час.

експлоатација

Оваа операција светлина е многу едноставна. Сите што треба - е да се стави колона дестилација на стандарден шише 3 литри. Таков е, во било која економија (кој се користи за домашни зачувување). Можете да ги купите на alembic.

Вода од чешмата на единица е опремена со посебна црево оптимизиран адаптер, кои се доставени. "Лето жител" е погоден за употреба на сите типови на печки, освен индукција. Ова е сварено апарат джудже серија дестилација колона со процесот на само-израмнувачки. Тоа не се потребни дополнителни прилагодување, ако режимот на топлина е избран правилно.

 основна опрема

Аватарот на производителот компанија ултра-ниски fractionators "Dachnik" заврши своите производи и следните дополнителни елементи:

  • капацитет греење млазницата од 350 вати за стандарден шише на 3 L;
  • Црева за испорака на вода;
  • Отпорни на топлина силиконски цевка за монтирање избор;
  • избор јазол за компонентата за регулирање.

Исто така, вклучени е водич.

Сумирањето, можеме да кажеме дека "Лето жител" - компактен и лесен-за-користење на светлина со голем потенцијал. своето присуство во домаќинствата ќе им овозможи на сопственикот целосно да се откаже од купување на алкохол.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Апаратот за поврзување цевка приготвува на температураАпаратот за поврзување цевка приготвува на температура
Тинктура од малиниТинктура од малини
А вкусна пијалак на крушиА вкусна пијалак на круши
Преглед на управување со автоматизација онлајн продавница ...Преглед на управување со автоматизација онлајн продавница ...
Светлина КрушаСветлина Круша
Шеќер светлинаШеќер светлина
Светлина КрушаСветлина Круша
Руската рибизла грозјеРуската рибизла грозје
Salon-продавница на ДЦЦSalon-продавница на ДЦЦ
Abrau-Durso отвори својата прва продавница во МоскваAbrau-Durso отвори својата прва продавница во Москва
» » Светлина да сведочи