ma.AlcoruGuru.ru

Пијалоци ладно

пијалоци ладно

пијалоци ладно

Да, тоа е толку едноставно пијалоци може да ве заштити од разни видови на настинки.

И најинтересно е фактот дека тие можат и треба да се направи, и да јаде дома.

И таму не е ништо комплицирано, само спротивното е точно и многу вкусна.Која е суштината на пијалоци ладно? Фактот дека тие се богати со разни витамини, особено витамин "C". А тоа, како што знаеме, помага на зајакнување на нашиот имунолошки систем. За тоа е таа (имунолошкиот систем) е постојано се борат и да не заштити од сите видови на бактерии, бактерии и вируси.

Видео: ѓумбир пијат ладна

Затоа, без разлика дали ви се допаѓа или не, но тоа е постојано треба да се "храни" да ги подобрат здрави, природни производи, вклучувајќи ги и пијалаци. Овие рецепти изобилува. Но, јас ќе ви кажам за суштината на добивање пијалок од студ.

                       Основен рецепт за пијалок на ладноИ така на основа е чај готви на лековити билки и плодови. Тоа може да биде:

 • Сушен јагода растение со плодови-
 • Myrtillus исушени растенија со плодови-
 • Сушен малини растенијата со плодови-
 • Исушени растенија кантарионn-
 • ментол исушени растенија-
 • Исушени цветови од липа-
 • Сушен се зголеми колковите

Видео: Лушпа Bolotov - пијат ладна

Јасно е дека сите растенија не треба zaparivat заедно и еднаш за чај. Доволно е да се изберат 3-4 состојки. 1 литар чај, само една кафена лажичка сушени билки (сите заедно). Можете да го направите различни варијации. На пример: јагоди, боровинки, малини и се зголеми колковите 6-8. Вар, нане, дивата роза - исто така одлична опција. На кратко сè зависи од вашата фантазија.

На втората компонента на напиток содржи збогатена сок, џемови од природни плодови.

 • Калина, сок + шеќер 1: 1-
 • Малина сок + шеќер 1: 1-
 • Јагоди, сок (што може со бобинки) + шеќер 1: 1-
 • Сок од боровинки + шеќер 1: 1-
 • лимонска
 • мед

Во овој случај, исто така, не треба сите компоненти додадена на пијалок. Тоа е доволно за 2-3 состојка. На пример, се одлични: Калина-malina- zemlyanika- малина-лимон (парче) -zemlyanika-боровинки.

Тука, без ограничувања во вашата фантазија затоа што сите плодови имаат избалансиран внес на витамин. Една чаша од овој пијалок е доволно едно лажиче секој од сок или џем. И тоа не е неопходно да се додаде како добие силна концентрат.

Така што тоа останува само да се подготви пијалок и ладно ќе добиете една партија. Па, се разбира, дека треба да пазете се од хипотермија.

Но, за нормализирање на крвниот притисок предлагам рецепти овие пијалоци.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Bifiform и алкохолBifiform и алкохол
Зошто алкохол го намалува имунитетот?Зошто алкохол го намалува имунитетот?
Алкохол по вакцинацијаАлкохол по вакцинација
Најдобрите тинктура за зголемување на потенцијата домаНајдобрите тинктура за зголемување на потенцијата дома
Калории воткаКалории вотка
Роза колковите тинктура од придобивките и штетитеРоза колковите тинктура од придобивките и штетите
Инфузија на капини дома рецепт - здравје!Инфузија на капини дома рецепт - здравје!
Може ли да користам bifiform и алкохол во исто време?Може ли да користам bifiform и алкохол во исто време?
Рецепти ѓумбир тинктура на вотка со пропорцииРецепти ѓумбир тинктура на вотка со пропорции
Тинктура од Viburnum на светлина: рецептТинктура од Viburnum на светлина: рецепт
» » Пијалоци ладно