ma.AlcoruGuru.ru

Коктел "Sambuca"

Коктел Состојки:

  • Sambuca 30 ml

Sambuca коктел постои во неколку варијации. Класичната - Sambuca со кафе, грав, кој додаде до дното на очила. Ликер запали пред употреба. Трпеливо чекал сè додека огнот ќе згасне себе, нетрпеливи се изгасне.

Sambuca коктел за топло лето - мешавина од алкохол и мраз. Пред употреба, многу добро се меша овие две состојки.

А популарна опција за партии - гори коктел "Sambuca".

Да ви е потребно:

- А чаша ракија
- Стакло стар стил
- 30 ml на алкохол Sambuca

Подготовка:

На чаша ракија уредни околу рабовите истури Sambuca. Стакло треба да пресврт, да се дистрибуираат на алкохол во текот на ѕидовите. Да се ​​запали. По неколку секунди, се прелива со топла пијалок во чаша стар стил. Корица стакло за една чаша ракија. Пијалоци Sambuca со чад. готвење процес се натпреварува со пијалок!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Sambuca каков вид на пијалок?Sambuca каков вид на пијалок?
Црвени кучеЦрвени куче
Sambuca Manzi - еден од првите брендови на италијански ликерSambuca Manzi - еден од првите брендови на италијански ликер
Цреша SambucaЦреша Sambuca
Коктели од SambucaКоктели од Sambuca
Портокалово-манго SambucaПортокалово-манго Sambuca
Како да се пијат Sambuca - 7 Клучни начиниКако да се пијат Sambuca - 7 Клучни начини
ХирошимаХирошима
Како да ја запалија Sambuca, само најдобрите начиниКако да ја запалија Sambuca, само најдобрите начини
Sambuca - анасон ликерSambuca - анасон ликер
» » Коктел "Sambuca"