ma.AlcoruGuru.ru

Рецепт коктел "секс на плажа"

содржина

Коктел Секс на плажа дома

Тие велат дека сексот на плажа е многу повеќе страстни од било кој друг. И ова е една од омилените еротски фантазии девојки. Но, алкохолни коктел "секс на плажа" љубов не само жените, туку и мажите. Сепак, морето не секогаш одам таму, и во оган, а во исто време сакаат сите свежина, без оглед на полот.

И покрај прилично млада возраст, овој пијалок е наведена како официјален коктел на Меѓународната асоцијација на бармени. Сепак, тоа не го спречи да се готви дома. Уште еден интересен факт: во рецепт за коктел (ако тоа не е мек) вклучува вотка, но тоа скоро и не се чувствува за различни овошни вкусови.

Рецептот и начин на подготовка

Вкусот тоа доста егзотични, но составот е многу едноставна:

 • квалитет вотка - 50 ml;
 • праска алкохол - 25 ml;
 • брусница, и сок од ананас - 40 ml;
 • коцки мраз - 300 грама;
 • Малина - 1 лажиче;
 • парче ананас.

Исто така, треба шејкер, прашка стакло (highball е исто така погоден како ураганот, и во принцип, секоја висока чаша), skewers, флотатор (чаша), цедилка (Бар цедилка) и коктел слама.Прашка наполни до врвот со мраз, се прелива во шејкер алкохол, сокови и вотка, тука, исто така, се стави мраз и потресен. Прелива преку цедилка во чаша, да ги декорираат со малини и ананас на кама.

Алкохолни коктел Секс на плажа

Класичен рецепт има некои интересни варијации.

1. сок од ананас може да се замени со сок од портокал, а пропорциите не се менуваат.2. праска ликер може да се замени со лубеница.

3. вотка и ракија може да се замени. Тоа е добра идеја, едноставно затоа ракија - пијалок интересни и уникатни: тоа е и слични на водка и ликери, но сосема за разлика од на било кој друг алкохол. Вие сте сигурни да бидат заинтересирани во статијата "Коктел Сината лагуна".

лесен рецепт

Ова е уште еден многу интересен верзија на коктел "секс на плажа".

Нејзините состојки се:

 • праска сок - 50 ml;
 • брусница сок - 50 ml;
 • сок од ананас - 50 ml;
 • квалитет вотка - 50 ml;
 • коцки мраз - 180 грам;
 • ананас за декорација.

Исто така, треба лажица за коктели, коктел цевка, флотатор и висока чаша.

Ураганот или highball стави сите мраз, ставете водка и сок од ананас и портокал. Морс пополни врвот одделно и се промешува бар лажица. Украсете со лист и парче ананас. Уживаат.

безалкохолни рецепт

Безалкохолен коктел Секс на плажа

Безалкохолна верзија се подготвува многу полесно. Ние треба:

 • брусница, ананас и сок од портокал - 50 ml;
 • Гренадините - 15 ml;
 • мраз - 200 грама;
 • цреша или портокалова парче за декорација.

Подгответе се без гуми. Овој пијалок ќе поднесе жалба не само на децата!

Историјата на пијалок

Рецептот на оваа заводлива и нежно пијалок бил измислен во 1980 година во САД. Можно е да се претпостави дека бил измислен во топла и весела Калифорнија. Во тоа време, сепак, тоа беше наречен "песок во панталони" или "забава на плажа", но обичаи се разликуваат, па со текот на времето имаше сегашното име.

Составот не се промени, но тоа не боли да се надополни на рецепт. Но, надвор од САД, тој стана популарен по емитува во целиот свет шоу "Санта Барбара". Потоа, во нашите географски широчини, не беше добра серија, не е добро коктели, па ценети публика и здодевни серија, и забавно дел на коктел со топол американските брегови.

гумиКупи шејкер со рецепти за почетниците шанкерПоставете на очила за коктелиЧаши за коктели - најдобар одмор подарок
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Коктел Секс на плажа (секс на плажа)Коктел Секс на плажа (секс на плажа)
Коктел "Космополитен", - женски наместо мартини пијалокКоктел "Космополитен", - женски наместо мартини пијалок
Хавајски воткаХавајски вотка
Коктел Секс на плажаКоктел Секс на плажа
Абсинт и ананасАбсинт и ананас
Зомби - коктел што се претвора во одење мртовЗомби - коктел што се претвора во одење мртов
Коктел "Blue Хаваи" - тропски вкус во стаклоКоктел "Blue Хаваи" - тропски вкус во стакло
Коктел "перестројка"Коктел "перестројка"
Едноставен коктели со ликер "Малибу"Едноставен коктели со ликер "Малибу"
ГроздоберГроздобер
» » Рецепт коктел "секс на плажа"