ma.AlcoruGuru.ru

Коктел рецепти со додадена џин - 11 часа.

Метод на подготовка. Чајот се раствора на одреден број на шеќер и нека се излади. Брзо кул свежо сварено чај може да биде како што следува: пониски садови со чај во чаша ладна вода или помешани со мраз.

Видео: Рецептот на џин, дома верзија №2

Во овој случај, со брзиот ладење е потребно со цел да пијалак чај не имаат време и не горчлив вкус, бидејќи тоа ќе го расипе вкусот на коктел. Потоа се меша сладок чај со сок, џин и се промешува пијалок.

Послужете тоа треба да биде високо на стакло, кои се претходно наполнет до половина парчиња мраз. Красат коктел со тенки парчиња лимон и нане лисја.

Видео: Bombay Sapphire Џин Бомбај Сафир



Коктел "Хавајски SNOW"
Бара: 200 ml вода, 2 лажици. l. гранулиран шеќер, 20 мл сок од цреша (тоа може да се замени на јаболко, портокал или рибизла), 100-150 мл џин Бери или лимон парчиња за декорација.
Метод на подготовка.

Зоврие водата заедно со шеќер, се фрли во лимон и кора од портокал, се промешува и се излади. Откако течноста ќе се излади, додадете сок и ставете ги во замрзнувачот.



По кратко време, кога РИМ е покриена со мраз само садови, прибор, отстрани од фрижидер и се меша со дрвена лажица мрзнување пијалок. Повторувајте ја оваа постапка неколку пати, дека тој има стекнато на конзистентноста на чорба.

Заедно опрема треба да биде во замрзнувач за околу еден час. По пијат стекнува тестен конзистентност, истурете на одреден број на џин и се меша.

Видео: Домашна милкшејк со мразот во рецепт блендер

Ако пиете чинеше доволно силна и курва, може да се прилагоди на вкусот и додадете малку повеќе џин, но сето тоа треба да се направи многу брзо, така што на честички немаат време да се топи мразот. Следно, се постават надвор од каша со дрвена лажица на широка и ниска со дебело дно чаши, гарнитури со лимон парчиња и бобинки.

Овој пијалок не треба да пијат, но постои една лажица.
Коктел "кулер"
Бара: 1 литар сок од јаболко, јаболко броеви 4, 150-200 ml џин, 2 лажици. l. шеќер, сок од половина лимон, мраз, сок или минерална вода.
Метод на подготовка.

Излупени јаболка сече на мали коцки, се прелива сок од јаболко, додадете шеќер и победи со миксер за да се јаболко парчиња да се претвори во пире од компири.
Потоа внимателно вирус и се прелива во сад во кој претходно поставени парчиња мраз.

Промешајте на пијалок и додадете малку сок од лимон во неа, а потоа џин. Служат за високи тенки beakers, исполнет до околу 3/4 волумен коктел, а потоа додадете на вкупниот волумен или газирани минерална вода. Само пред да им служи на масата треба да пијат многу кул и додадете дополнителни lda.Istochnik Иван Dubrovin "Сите на алкохолни пијалаци: Џин"

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Коктел "лето свежина"Коктел "лето свежина"
Изработка пијалаци пред да им служиИзработка пијалаци пред да им служи
Рецепти алкохолни коктелиРецепти алкохолни коктели
Коктели пресечеКоктели пресече
Коктел "јаболко виски"Коктел "јаболко виски"
Познати радостПознати радост
Лето коктели - 2 часа.Лето коктели - 2 часа.
Коктели "Хавајски микс" и "мартини микс"Коктели "Хавајски микс" и "мартини микс"
Безалкохолен MojitoБезалкохолен Mojito
ЈужноЈужно
» » Коктел рецепти со додадена џин - 11 часа.