ma.AlcoruGuru.ru

NORTHSIDE speshiel

Коктел Состојки:

  • темна соба 2 дела
  • сок од портокал 3 дела
  • сок од лимон 0.5 делови
  • сода-вода 2 дела
  • шеќер во прав 2 лажички
  • мраз

Пијалокот се појави во 1930 година во Кингстон, Јамајка.

состојки:

Кршен мраз.
2 дела темен рум.
3 делови на сок од портокал.
½- дел сок од лимон.
2 лажички шеќер во прав.
2 делови на сода.

подготовка

Метод: Изградете
Глас: Колинс

Во Collins става шеќер во прав, тоа растворање во мешавина од лимон и сок од портокал. Прелива рум. Наполнете го стакло со искршен мраз, додадете сода вода.
Гарнитури: парче портокал, лимон парче, цреша. Послужете со слама.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Плантажа ударПлантажа удар
Dzhinovy ​​svizzlDzhinovy ​​svizzl
Зомби принцотЗомби принцот
Австралија ФизАвстралија Физ
ВолгаВолга
Плодовите на пустинатаПлодовите на пустината
NYNY
Коктели со коњакКоктели со коњак
Тигар сокТигар сок
El DoradoEl Dorado
» » NORTHSIDE speshiel