ma.AlcoruGuru.ru

Тинктура 33

Покрај интересни имиња во тинктури и не помалку интересен вкус: прво да се чувствувате светла вкус на портокал, а потоа и вкус на кафе.

тинктура 33

Силен пијалок. Да се ​​подготви инфузија на 33, ќе ви треба:

  • портокал
  • шише вотка
  • 33 печено кафе, грав

Рецептот е едноставен: попарени со врела вода портокал пирсинг нож (плитки), вметната во дупки кафе грав. Потоа "полнети" портокалово прелива вотка и оставете да кисна за 33 дена.

Стапици: голем портокал се добие преку вратот на банките, па изберете средни овошје.

Во 33 дена филтрираме ракија - пијалокот е подготвен!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Домашна кафе ликерДомашна кафе ликер
Добрата женаДобрата жена
Ликер од портокалЛикер од портокал
Најдобар рецепти на ликери за кафеНајдобар рецепти на ликери за кафе
VereskovkaVereskovka
Кафе ликер на алкохол, водка и светлинаКафе ликер на алкохол, водка и светлина
Тинктура на духот на портокалиТинктура на духот на портокали
Ние инсистираме на вотка на кафе, гравНие инсистираме на вотка на кафе, грав
Рецепти од портокал ликери вотка, светлина и алкохолРецепти од портокал ликери вотка, светлина и алкохол
Најдобар рецепти од портокал bittersНајдобар рецепти од портокал bitters
» » Тинктура 33