ma.AlcoruGuru.ru

Gomang

Коктел Состојки:

  • крем 20 ml
  • манго
  • чоколадо алкохол 20 ml
  • Cointreau ликер 20 ml
  • сок од портокал 20 ml

Голем комбинација на крем и егзотични овошја

состојки:

½- манго.
20 ml Cointreau.
20 ml на чоколадо алкохол.
20 ml сок од портокал.
20 ml на крем.

подготовка

Метод: Слеј
Глас: Коктел

Излупени манго камшик во блендер со останатите состојки, потоа се става во чаша и гарнитури.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
БожиќБожиќ
Соларни соништаСоларни соништа
Златен праскаЗлатен праска
Виолетова кактусВиолетова кактус
МагијатаМагијата
АлександарАлександар
Бренди, amarettoБренди, amaretto
Палачинки со шлаг крем и оревиПалачинки со шлаг крем и ореви
Коктели со МалибуКоктели со Малибу
СонСон