ma.AlcoruGuru.ru

Компактен жива светлина

На Меркур, но не и на планетата

По приемот на куќата на чист алкохол пијат од матна каша со дестилација на најдобрите светлина Меркурсветлина волја

за модели

Некои видови на уредот:

Меркур електрична светлина

Кафе приготвува на температура апарат "Меркур"

1. "Премиум".2. "Напредно".

3. "Лукс".

4. "Оптимална".5. "злато".

6. "база".

некои светлина уреди се опремени со TAN, укажува на тоа дека кога ќе се загреат со користење на електрична струја. не е потребно серпентина и clarifier, пареа на алкохол се кондензирана во страна на фиоката и излез на флуид надворешно преку црево. Собери алкохол удобно во кое било својство. Апарати слични проекти се лесни за одржување, не е гломазна и да се обезбеди одлична алкохол.

Она што е во комплет?

страна-бар со колона исправување

Tsargi со исправувач

Групи на "Меркур" се продаваат со различни фотографии волумен. На пример, резервоарот 18 литри може да се добијат само 40 минути за повеќе од 2 литри на висока јачина на алкохол. вклучени се црево и гарнитури, силиконски цевка, Бојлер 2 kW, термометар. Постојат голем орев за одредување на страна-бар, црево прстиња, изолација. Херметички запечатува alembic спречува алкохол пареа, кога се загрева каша. Лоша миризба во просторијата нема. Вода, ладење исправувач, е поврзан преку црево млазницата. слива светлина се јавува силиконски цевка. Таквата светлина Меркур ќе се вклопат во секој дом или стан, земајќи малку простор кога се чуваат и кога се занимаваат претставувајќи чист алкохол. Еколошки материјал уредот нема штетни оксиди, 'рѓосува и трајни.

 Еден добар подарок е уред дестилација за било годишнината никого. Луѓето ќе уживаат во "водка", без нечистотии. Можете да ги купите страна фиока, тоа не е особено скапа, и сегашноста. Полиран челик убава на изглед. Таков подарок е особено погодна за мажи.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Повратниот удар - светлина MashkovskiyПовратниот удар - светлина Mashkovskiy
Светлина на уредотСветлина на уредот
Што е светлина "Белорусија"?Што е светлина "Белорусија"?
Правото пумпа за светлинаПравото пумпа за светлина
Главните детали светлинаГлавните детали светлина
Волумен светлина kudesnitsaВолумен светлина kudesnitsa
Колку е светлина?Колку е светлина?
Компактен светлина ctillmenКомпактен светлина ctillmen
Зошто страничен бар за светлина?Зошто страничен бар за светлина?
Што е светлинаШто е светлина
» » Компактен жива светлина