ma.AlcoruGuru.ru

Што функции да барате при изборот на домашен пиварница

Почетна пиварница

Почетна пиварница

пиво љубовници се повеќе се жалат дека не им се допаѓа на пијалок што се продаваат во продавници или во рефус.

Тие сметаат дека тој нема вкус, мирис. И да пијат пиво квалитет, кои како човек, тој треба да се купи специјална опрема.

Тој треба да се користи дома пиварница. различни модели овие единици им овозможи на пивото познавачи да изберете таква опрема која ќе им овозможи за производство на пиво од различни одделенија.

Но, секој купувач сака да купи најмодерна единица. Тој треба на најдобрите домашни пиварница. Затоа, пред купување на опрема, прво мора да внимателно ја испита неговите карактеристики, е можно. Повеќето модели пиварници се доволно компактен.

Видео: Кога е потребно да се погледне за при купување на автомобил .flv?

Нивните димензии ретко надминува 50 см во ширина, висина и должина. Тежина нив не е премногу голем - во просек од 4 - 8 кг. Затоа, сопственикот може да дури и го носи и да го инсталирате сами. Мала тежина и димензии овозможуваат лесен транспорт единица во автомобил. Всушност, многу луѓе се купи слична техника за да ги понесете со вас на куќа, на излет.Што износ на пијалок ќе ви овозможи да се направи најдобро дом пивара? Првото нешто што треба да се обрне внимание на купувачот - износот на готовиот производ, кој е добиен како резултат на препаратот.

Упатствата укажуваат на износот на пијалок кој може да се направи во 1 циклус. Зошто во овој случај треба да се води на прво место? Некој ќе се организира за да се подготви пијат само на неговото семејство.

Некој треба да бидат доволно големи за весели компанија. И за секоја од клиенти на најдобар дома пиварница е онаа која ќе одговара на неговите очекувања. Мини пиварница овозможи да се подготват за 1 циклус од 8 - 25 литри пијалок.

На смиреноста, модерни модели на машини? Тие се вклучуваат сите потребни опрема и материјали кои ќе бидат потребни за производство на пиво:- резервоарот brozheniya-

- вода печат има запечатување rezinku-

- допрете и sifon-

- sifona- држачот

- лопата-meshalka-

Видео: Избери видео. Анализа на грешки

- LCD termometr-

- цевка-филтер дизајнирана за издавање пијалок според butylkam-

- пластични шишиња, кои ќе се истури пиво и е подготвен

- други потребни додатоци.

Во зависност од конфигурацијата, функционална единица големина може да го користи за производство на различни видови и во ограничени количини. И избор на опрема која ќе биде во согласност со неговите услови, купувачот може да се каже дека тој имал најдобрите дома пиварница.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Vasileostrovskaya пиварница е нападнат од страна на Индијана Џонс: Крадците ...Vasileostrovskaya пиварница е нападнат од страна на Индијана Џонс: Крадците ...
Опрема за производство на пиво домаОпрема за производство на пиво дома
& Ldquo; балтичките & ldquo; Азербејџан купи пиварницата ...& Ldquo; балтичките & ldquo; Азербејџан купи пиварницата ...
Tikhoretsky пиварница ќе учествуваат во меѓународната ...Tikhoretsky пиварница ќе учествуваат во меѓународната ...
Бизнис на отворањето на мини-пиварницаБизнис на отворањето на мини-пиварница
Хајнекен пиварница ја отвора вратата на денот на пивараХајнекен пиварница ја отвора вратата на денот на пивара
Лук пивоЛук пиво
Што опрема е потребна за производство на пиво пивараШто опрема е потребна за производство на пиво пивара
Историјата на пиво Budweiser (Budweiser)Историјата на пиво Budweiser (Budweiser)
Баварија - на леснотија и удобност на домот подготовкаБаварија - на леснотија и удобност на домот подготовка
» » Што функции да барате при изборот на домашен пиварница