ma.AlcoruGuru.ru

Како да се направи ракија од алкохол

Како да се направи ракија од алкохол

Како да се направи ракија од алкохол

     Како да се направи ракија од алкохол, па дури и дома?

Добро, тоа е јасно дека овој коњак, па нема да работи.

Но, домашна пијалак, кои ќе личат на коњак може да бидат подготвени.

Па, тоа треба да се сфати дека употребата на третман коњак на алкохол е едноставно невозможно. За постои хранливи материи кои се всушност присутна коњак.

Но, за вкус и мирис индикатори како пијалок ќе личат на вистински оригиналот. Претходно, јас опишани како да се подготви пијалак ракија, сега е рецепт со алкохол.

                            Рецепт на коњак алкохол

              состојки:• 40-45% алкохол вотка или квалитативните (Три литри)

• Црн чај, но највисока оценка (Еден од чл. Лажица)

• Црн пипер (5 грашок)

• ловоров лист (5 парчиња)• Мелиса (Еден од чл. Лажица)

• Oak кората (Еден од чл. Лажица)

• Шеќер (3 лажици. Лажици)

• Ванила (Нотка)

                          подготовка

Сите состојки се ставаат во шише три-литарски и се прелива најдобро вино со алкохол 45%.

Но, ако тоа не е, можете да го користите храна алкохол 45% или квалитет вотка (не икономисвам на тоа).

Стаклено шише треба да се покрие и да се стави некаде во темно место.

Тука има и нека застане за десет дена, веќе не треба истото не важи и коњак.

Тогаш ги имате сите на овој филтер, се прелива во стаклени шишиња, плута и чување во подрум или фрижидер. Еве еден едноставен рецепт за тоа како да се направи ракија од алкохол.

Според сегашната - тоа алкохолат, но сепак убаво да се напијам нешто како волја и арома и вкус потсетува на омилени коњак секого.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Apple ХенесиApple Хенеси
Рецепт за домашна ракијаРецепт за домашна ракија
Како да се направи алкохолот од ракијаКако да се направи алкохолот од ракија
АлбаАлба
Коњак на светлина домаКоњак на светлина дома
Коњак брза хранаКоњак брза храна
Дома Коњак - неколку големи рецептиДома Коњак - неколку големи рецепти
Коњак брза хранаКоњак брза храна
Ракија и кафе кулерРакија и кафе кулер
Направи на пијалак домашна ракијаНаправи на пијалак домашна ракија
» » Како да се направи ракија од алкохол