ma.AlcoruGuru.ru

Готвење коњак дома

Видео: Бренди на светлина дома рецепт

Оние кои се направени од мрежа дома, обидете се, од време на време да се прошири и да се обидат да се направи на различни додатоци за менување на вкус и боја квалитети на овој алкохолен пијалок. И таму беше рецепт за домашна ракија во светлина.

Домашна ракија од пијалак ќе изгледаат одлично на секој празник маса. Освен тоа, има благ вкус, по главоболка и може да се увери како суровина од која се подготвува. Но, тоа треба да се запомни дека вистинската коњак е секогаш направени од грозје алкохол и е дозволено да стои во дабови буриња.

А домашна ракија ќе потсетам присутни само во боја и мирис. Подгответе тоа не е толку тешко. Направете го тоа може да биде секој. И на производите што ќе бара доста. Значи, за подготовка на домашна ракија се земе:

Добар пијалак силата на 40-42 степени - 3 литриШеќер - 6 лажички.

Слатка грашок - 20-24 парчиња.

Билен чај - 6 лажички.

1 пакет на ванила.Ловоров лист - 9 работи просечната големина.

1)Прво, било пијалак, дури и најдобрите, бара отстранување на фузелово масла. Ова може да се постигне со додавање на капацитетот за производство на неколку кристали на калиум перманганат, калиум перманганат во нација.

2)Потоа го фрли и шеќер грашок.

3)Потоа истурете пакетче ванила.

Видео: коњак. ДОМ коњак. НАШИОТ коњак. Коњак ДОМА

4)Потоа додадете рефус чај ​​и ловоров лист. Овде е потребно да се додаде дека квалитетот на чајот зависи од вкусот на иднината на пијалокот, па чајот е подобро да се земе најдоброто, без вкус и мирис.

5)Тегла на светлина во близина и инсистираат за три дена. Повеќе да се задржи тоа не дава никаква смисла.

Видео: Бомба коњак рецепт дома

6)Како резултат на пијалак нежно да таложат останале во садот, преточена и се филтрира преку чиста памучна крпа или газа здиплен во четири.

Значи тука е едноставен начин може да се подготви домашна ракија. Тоа не треба да се чува во дабови буриња, и почекајте неколку години додека не инфузии. Се разбира, ова коњак дома не се направи, но тоа е вкусна тинктура е можно дури. Коњак е мек и со пријатен мирис.


Сподели на социјални мрежи:

Слични
Домашна ракија од светлинаДомашна ракија од светлина
Почетна ракијаПочетна ракија
Подгответе коњак вотка домаПодгответе коњак вотка дома
Ракија и вотка домаРакија и вотка дома
Готвење домашна ракија или вотка алкохолГотвење домашна ракија или вотка алкохол
Рецепт за домашна ракијаРецепт за домашна ракија
Како да се направи ракија од алкохолКако да се направи ракија од алкохол
Коњак на светлина домаКоњак на светлина дома
Коњак брза хранаКоњак брза храна
Направи на пијалак домашна ракијаНаправи на пијалак домашна ракија
» » Готвење коњак дома