ma.AlcoruGuru.ru

Самиот Бруер

Видео: Преглед на самиот книга да Бруер

Како на Земјата земји и држави, но во нив провинции, региони, држави, кантони, но во овие градови - има толку многу различни и многу варијанти омилен пијалок - пиво. За многу љубители на пивото процесот на нивната култна пијалок производство е неодгатливи мистерија, а другите да знаат за вашиот омилен пиво апсолутно сè до формулирање и температура услови кои преовладуваат во индустријата за пиво.
Но, ако сте вистински pivoman, еднаш во својот живот во главата дојде идејата за себе, "дом" за производство на пиво, што можете да направите сами и импресионира сите ваши пријатели пијат промоции со своето име на етикетата, исто така, направи своето.

Видео: Yourself пивара. Изработката на пиво во кујната! - евтини и весели - 2016/05/23

Значи, ако ќе ги собереш сите храброст и сакаат да се доживее со уникатен вкус и арома на пијалок, обидете се да го готви себе.
Прво, некои часови за описменување врз основа на повторување на претходните.Веќе знаете дека пивото е подготвен со помош на процесот на алкохолна ферментација, која се одвива во кантарион - ферментира пиво.
Кантарион, пак, може да се состојат од мешавина од следниве компоненти: јачменов слад, хмељ и вода.

Сите од горенаведените се главните компоненти на пиво, на база на која може да фантазираат и експериментираме, што е она што нашите руски пиварите нудат на нашиот судски повеќе и повеќе нови сорти на овој килибар пијалак.
Во зависност од количината, квалитетот и видот на компоненти на квалитетното пиво, вкус, арома, боја, текстура, и други параметри на пивото може да се разликуваат во широк спектар.На пример, за пиво стекнат одредени квалитети, во производството на одредени пива јачменов слад може да се замени со ориз, пченка и јачмен брашно.
Понекогаш обичен шеќер се користи наместо на слад или брашно.

Видео Книги подготовка. Како за производство на пиво дома

Во процесот на подготовка постојат неколку основни, задолжително фази: производство на јачменов слад, примање кантарион и ферментација со помош на квасец, созревање пивски или "секундарна ферментација", филтрирање и флаширање.
Овие производство на пиво фаза не е можно да се изврши дома, без употреба на најновите модерната технологија и софистицирана опрема.

Скроб содржани во производите од жито, прво мора да го конвертирате во шеќер, кој се користи за слад. Слад има способност да се претворат скроб и некои други супстанции содржани во жито, во растворливи во државата, а тоа е под влијание на слад ензими.

Производство на специјални јачменов слад пиво, што е главната суровина за изработка на пиво се состои од следните чекори: чистење на јачмен, неговата сортирање, жива, ртење или слад, сушење germinated слад и прочистување на својата од зелени пука појави и конечно otlezhivanie слад. Со други зборови, слад јачменов слад - тоа не е ништо како germinated и суви слад.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Во првиот квартал од 2010 година, извозот пиво да ...Во првиот квартал од 2010 година, извозот пиво да ...
Самиот пивара - 11 часа.Самиот пивара - 11 часа.
Пиво KlinskoeПиво Klinskoe
Компанијата "Милер марки Украина" го доби највисокото ...Компанијата "Милер марки Украина" го доби највисокото ...
Пиво корона дополнителниПиво корона дополнителни
Разликата помеѓу пиво и пиво пијалоци во РусијаРазликата помеѓу пиво и пиво пијалоци во Русија
Тинкоф пивоТинкоф пиво
Време за KneippВреме за Kneipp
ПивоПиво
БисеренБисерен
» » Самиот Бруер