ma.AlcoruGuru.ru

Како да се направи тинктура од кедарСибирски земја е позната по своето богатство. Скриена во длабочините на земјата руда и скапоцени камења, безгранична тајга со вредни видови дрво и билки, езера и реки полни со риба сите се создадени за човекот живее удобно. Cedar расте во Сибир, еден од богатство. Плодот на овој прекрасен дрво може да се користи како деликатес, и како лек. Јаткастите плодови се богати со хранливи материи, витамини и минерали. Исполнет со бор ореви вотка и светлина е сосема поинаква пијалок. Тие се лесно да се напие, и од употребата на мали дози не предизвикува мамурлак. Оревокршачка може да се користи за медицински цели, познати и популарни ликер далеку од Сибир. метод nutcrackers производство е крајно едноставно. Треба: 40 грама на суровини и ореви, кедар,Рецепт кедар тинктуриКако да се направи тинктура од кедар


• Ванила - неколку трошки,
• 2-3 грама на кора од портокал,
• 1 лажица масло. l. шеќер,
• рибизла лист 1 парче,
• 0,5 литри на алкохол база.

Кора од портокал се купи или да се направи себе си. На горниот слој беше жолта кора се сече со нож, се сушат на сонце за 1-2 дена. Тоа е императив дека тука не има бела кожа, која ќе им даде горчлив вкус. Ако не и додадете рибизла лист и кора, Оревокршачка ќе имаат Танг. Како алкохолни базата која се користи брендирани вотка, односно "kasenka" разреден до 45% алкохол, добар пијалак. Изборот на базите ќе зависи од вкусот на кедар тинктури, користат евтини замени со низок квалитет пожелно. Рецептот на: орев се става во тенџере, се посипува врела вода, внимателно се меша. Водата е исушена. Постапката се повторува 3 пати. Поради испарувањето чистат смолести рамка за бор ореви, кои ќе се спречи тинктура смола во мирис и подобрување на вкусот.

Измиениот бор ореви се додадени во тегла со истиот фрли ванилин шеќер, рибизла лисја, кора од портокал.

Капацитет е исполнет со разреден алкохол до 60 степени или вотка, што составот е мешани.

Затворена банка густа покривка крие за 10 дена во темна топло место.

Составот се филтрира преку газа и повторно се крие во ладно место. 3-4 дена е доволно. Како пијалок се населува, тоа е можно да се започне дегустација.

Рецепт домашна nutcrackers


Друг рецепт - Оревокршачка со мед.

состојки:

Како да се направи тинктура од кедар


• На разредена 70-75% алкохол, или двојно-дестилирана вотка,
• две-литарски банка на целиот ореви,
• дабови кора - 2 лажици
• 6-8 чешне пупки,
• мед - 150-300 ml.

Оние кои се рамнодушни на ноктите, а не може да се додаде на оваа компонента, иако тоа му дава вкус на тинктура на осветленост и сатурација. Медот е погоден неутрален, без очигледна вкус својства - ако тоа е да се готви nutcrackers заради употреба во големи дози. Ако користите на тинктура исклучиво за терапевтски цели, односно 50 ml пред ручек, треба да се земе најдоброто, мирисна вкусна мед, во идеална планината. Во тинктура понекогаш се додава злато или Марал корен, кои се признати како моќен афродизијак. Со Maralova корен треба да се биде внимателен, затоа што тоа предизвикува повеќе стрес на срцевиот мускул. Смесата се внесе за најмалку 4 недели. По завршувањето на изложеност се филтрира, се разредува до 40-45%, и се залагаше за уште 3 дена.

Videoretsept кедар тинктури
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Тинктура од кедар оревиТинктура од кедар ореви
Тинктура од кедар за алкохолТинктура од кедар за алкохол
Алкохол тинктура од бор оревиАлкохол тинктура од бор ореви
Cedar тинктура на воткаCedar тинктура на вотка
Исцелување тинктура на кедар оревиИсцелување тинктура на кедар ореви
Како да се направи тинктура на светлинаКако да се направи тинктура на светлина
Оревокршачка - тинктура на кедар оревиОревокршачка - тинктура на кедар ореви
Тинктура од бор ореви на вотка - рецептТинктура од бор ореви на вотка - рецепт
Исцелување кедар тинктура на воткаИсцелување кедар тинктура на вотка
Светлина рецепт на бор оревиСветлина рецепт на бор ореви
» » Како да се направи тинктура од кедар