ma.AlcoruGuru.ru

Кедар светлина

кедар светлина

кедар светлина

  Cedar пијалак, како и пијалак на планината пепел, Тоа може безбедно да се смета како лековити пијалок. Јасно е дека на лекување ефект треба да се земе во мали дози.

Подготвени кедар светлина има коњак боја и пријатен мирис на бор ореви. Бор ореви се полни пијалок со витамини, лекови кедар масло, шеќер.

По Cedar го продолжува животот на човекот, како и добивање на заштита од разни маки.Античките исцелители Тибет знаеле за уникатни лековити својства на кедар ореви, па дури и испрати експедиција на овој сериозен медицински суровина во Сибир.

Постојат многу различни рецепти кедар светлина, но сите тие се базираат токму со бор ореви, исполнет со висок квалитет на светлина. Јас донесе на вашето внимание на две од најпопуларните рецепти.

               Рецепти од кедар светлина  модерен светлина. Најважниот услов - сите компоненти мора да бидат со висок квалитет. Светлина треба да биде целосно ослободени од фузелово масло.

                          подготовка

Видео: Омилен пијалок до Нова Година. Дел 2 (Cedar пијалак пијалак Бренди, Khrenovukha тип 2)

Не се лекува бор ореви (неколку), суво грозје (неколку), бланширан суви дабови кората (две лажици) се става во 3 литар. стаклена тегла и се прелива светлина целосно прочистен.

Банка се тркалаат метален капак и извади подрумот за шест недели. А потоа како резултат кедар тинктура е потребно за филтрирање, и само тогаш може да се користи.

Unstrained пијалак не може да се чуваат за долги периоди, како што тој nabudet медицински вкус.

  стар рецепт. Потребни за целосно излупени силен пијалак 70% (осум литри). Во него додадете бор ореви во лушпа (2 литарски тегли) на, сува дабова кора (четири маса. Лажици), плодовите на каранфилче (7 парчиња), мед (0,3 литри).

Видео: бор ореви, конуси, моето минато и мисли

Тогаш навивам метален капак, и инсистираат на темно место (може да се на вашиот дом nightstand) до 2 месеци, не повеќе. Тогаш тоа е неопходно да се филтрира, ако сакате, може да се разредува до 45%.

Овој пијалок дава многу мек, нежен вкус со рубин црвена боја. Како резултат на кедар пијалак пијан лесно, следниот ден, без главоболка и умерени дози има позитивен ефект врз телото.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Тинктура од кедар оревиТинктура од кедар ореви
Тинктура од кедар за алкохолТинктура од кедар за алкохол
Алкохол тинктура од бор оревиАлкохол тинктура од бор ореви
Во "Тетреб" нов вкус.Во "Тетреб" нов вкус.
Како да се готви на пијалак во бор ореви: рецептКако да се готви на пијалак во бор ореви: рецепт
Исцелување кедар тинктура на воткаИсцелување кедар тинктура на вотка
Светлина рецепт на бор оревиСветлина рецепт на бор ореви
Подготвуваме тинктура од школка бор ореви на воткаПодготвуваме тинктура од школка бор ореви на вотка
Cedar мелем - природен исцелителCedar мелем - природен исцелител
Тинктура од кедар ореви на воткаТинктура од кедар ореви на вотка
» » Кедар светлина