ma.AlcoruGuru.ru

Преглед формација светлина "пусти"

содржина

До денес, светлина бренд "пусти" е најпопуларниот. Производителите го направиле сигурни дека секој корисник може да избере дестилатор врз основа на нивните потреби, и создаде неколку модели.

Со информации за карактеристиките и можностите на популарните модели можете да изберете светлина, која не само што трае долго време, туку и соодветно ќе ги исполни своите задачи.

светлина Насловна

Во класичната верзија на уредот за подготовка на светлина (Distiller) има две главни компоненти: сад во серпентина светлина пустиназначена со тоа, испарување на алкохол пареа или коцка, и калем - тука тече процесот алкохол кондензација и конвертирање на тоа во течност.

Светлина од компанијата да се создаде силна алкохолни пијалаци "пусти" е дизајниран во духот на традицијата, и така тоа не е многу различен од класичната дестилатор. Софистициран и практични, тие само го прават тоа полесно да се произведе светлина.

Секоја единица "пусти" е аналоген на индустриска опрема. Некои модели се опремени со уреди за контрола на температурата, како и да има парна тапан, со кој се избегнува каша влегуваат во серпентина.

Технички карактеристики на првиот модел на дестилаторСветлина "пусти" компанија модел единица 1 е релативно едноставна машина, која може да се справи дури и неискусен bootlegger. Уредот има форма на колона плоча-тип на дестилација, овозможувајќи да се постигне повеќе екстракција на алкохол и збогатување. Дизајн "пусти -1" се комората кондензација, кои отсечени фузелово нечистотии и излез е висок квалитет на алкохол. Во времето кога пареа алкохолот се зголемува во горната соба, таму се појавува акумулација на штетни масла и течности, сето тоа паѓа назад во долниот дом, каде што има греење. Испарил алкохолот овозможува лесно да се добие во горната соба, и од таму надвор.

Moonshine термометар е завршена, со кој контрола на процесот пасиште на алкохол. Во текот на релации кога концентрацијата на алкохол се намалува, вода и фузелово масла навлезат во горниот дел. Алкохолот кондензирана на температура од 78-82 °, и тешки нечистотии - 90-95 °.

"Пусти" првиот модел фрла до 2 литри вотка на час - режим на дестилација и работењето на исправка се врши на 1,8 литри алкохол. Работата во два модови поради можни комори кондензација 9. Во процесот на пасиште на алкохол може да оди a la carte, со кратки паузи.пусти 1Светлина се наоѓа над садот во висина од 2,7 см - тоа е резултат на неговиот дизајн (облик склони колби), што го прави повеќето компактни.

Последно, но не и најмалку важно, важна предност на дестилатор "пусти - 1" е неговата цена. Во Русија може да се купат за 2500-3000 рубли.

Технички карактеристики на вториот модел дестилатор

Сварено апаратот работи во два модови. "Пусти - 2" примарен дестилира повеќе од 1,5 литри на час, ре-дестилирана - 1,3 литри. Може да ја поправат до 1,5 литри во 60 минути. Тоа треба да се постави во Русија 3000-5000 рубли, во зависност од конфигурацијата.
"Пусти" вториот модел има некои разлики од првата верзија, и има голем број на предности:

  • Светлина е опремен со притисок шпорет, но тоа е сосема компактна. Дијаметарот на шпорет одговара на 21 cm, се наоѓа над колба (од 35 см во висина). "Пусти" е совршен за употреба во мали простори - правото решение за домување.
  • Компактната големина овозможува да се добие 750 ml на час висок квалитет на алкохол.
  • Материјал - од не'рѓосувачки челик, токму она што е потребно за употреба со храна компоненти.
  • на услугата живот под нормална употреба - 50 години.

Светлина со такви карактеристики во голема мера го поедноставува процесот пасишта силен алкохолен пијалок од дома, а исто така и не бара многу простор за складирање.

Технички карактеристики на третиот модел на дестилатор

"Пусти - 3" За разлика од претходните два модела работат само во еден режим - дестилација, пусти 3назначена со тоа, резултати од до 1.3 литри во 60 минути. Светлина има атрактивна цена во различни продажни места до 2.000 рубли.

Подгответе единица за работа е можно во прашање на минути, и по користење на тоа е лесно да се чисти. На дестилација капацитет "пусти - 3" се зголемува до 15 см, што зборува за својата компактност и можноста за употреба во секоја кујна.

Пакување за дестилација мора да биде еднаква на 21 см во дијаметар, и е фиксна светлина двете навртки и мијалник во исправена положба, без поместување. За погодност на потрошувачите е вклучен жици дијаграм.

Во дестилација на излез течност е топло, поради техничките функција на уредот - кондензаторот комора. Материјал - од нерѓосувачки челик - идеален за не само на пијалак, но дестилирана вода, тинктура од билки и плодови.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Каде да се купат светлина во Новосибирск?Каде да се купат светлина во Новосибирск?
За подготовка наЗа подготовка на
Степен евтин светлина лекарСтепен евтин светлина лекар
Главните детали светлинаГлавните детали светлина
Колку е светлина?Колку е светлина?
Компактен светлина ctillmenКомпактен светлина ctillmen
Што е светлинаШто е светлина
Електрични светлинаЕлектрични светлина
Направете самостојна ладење за светлинаНаправете самостојна ладење за светлина
Светлина alkovar "здрав"Светлина alkovar "здрав"
» » Преглед формација светлина "пусти"